Reklama

Reklama

Premier League. Na Wembley coraz częściej piłka przegrywa z NFL

Stadion Wembley to jeden z najsłynniejszych piłkarskich stadionów świata. Na przebudowanej w 2007 r. arenie coraz częściej gości futbol amerykański, co więcej, Amerykanie chcą odkupić Wembley! W niedzielę nie zobaczycie tam żadnego meczu Premier League, tylko starcie NFL - Jacksonville Jaguars - Philadelphia Eagles. Tottenham z Manchesterem City przejmą arenę dopiero w poniedziałek.

O ile w większości krajów Starego Kontynentu futbol amerykański uprawiany jest amatorsko, o tyle do Anglii przebija się wręcz szturmem. Podczas gdy na hit Ligi Narodów Anglia - Hiszpania przyszło 81 392 kibiców, na przebój Ligi Mistrzów Tottenham - Barcelona nieco więcej - 82317, na każdym z czterech ubiegłorocznych spotkań NFL widownia przekraczała 84 tys. widzów! 

Jak na łamach katowickiego "Sportu" przypomina red. Kazimierz Mochliński, Wembley kosztowało ponad 798 mln funtów (3,5 mld zł), a Angielska Federacja Piłkarska (FA) musiała zaciągnąć kredyty, by dokończyć budowę. Teraz trzeba je spłacać.

Amerykański milioner, właściciel Jacksonville Jaguars - Shahid Khan w kwietniu był bliski kupienia legendarnego stadionu. Rozpoczął nawet negocjacje z FA na ten temat. Wedle angielskich mediów, na sprzedaży stadionu i działek wokół Wembley, na których mieściły się kiedyś garaże, a teraz powstają biurowce, FA zarobi kwotę 1,4 mld funtów (prawie 7 mld zł). Sęk w tym, że kilka dni temu Khan wycofał swą ofertę.

O wejście na Wembley biją się - w przenośni - nie tylko piłkarze i futboliści amerykańscy, ale też - i to dosłownie - bokserzy. Ostatnio wielką walkę o mistrzostwo świata stoczyli tam Anthony Joshua z Aleksandrem Powietkinem.
Khan jest właścicielem nie tylko "Jaguarów", ale też beniaminka Premier League - Fulham Londyn.


MB

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy