Reklama

Reklama

Premier League. Mikel Arteta trenerem Arsenalu

Mikel Arteta wraca do Arsenalu. Hiszpan występował w tym klubie jako piłkarz. Teraz zostanie trenerem „Kanonierów”.

Arsenal szukał nowego szkoleniowca od 29 listopada. Wtedy, z powodu złych wyników, zwolniony został Unai Emery. Zastąpił go Freddie Ljungberg, ale od początku było wiadomo, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe. Teraz potwierdzono, to o czym mówiło się od kilku dni, zatrudniając Artetę.

Hiszpan grał w Arsenalu od 2011 do 2016 roku. Wystąpił 150 razy i strzelił 16 goli. Był kapitanem zespołu. Razem z kolegami zdobył dwa Puchary Anglii.

Od lipca 2016 roku Hiszpan jest asystentem Pepa Guardioli w Manchesterze City. Praca w Arsenalu będzie więc dla niego pierwszą w roli głównego trenera. Arteta podpisał kontrakt na trzy i pół roku.

Reklama

- To ogromny zaszczyt. Arsenal jest jednym z największych klubów na świecie. Musimy konkurować o największe trofea - powiedział Arteta, po podpisaniu kontraktu i dodał - Wszyscy wiemy, że jest wiele do zrobienia, ale jestem pewien, że to zrobimy. Wiem, że to się nie stanie z dnia na dzień, ale obecna drużyna ma mnóstwo talentów, a z akademii przybywa wielu młodych graczy.

MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama