Reklama

Reklama

  • 1 .Everton (13 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (13 pkt.)
  • 3 .Aston Villa FC (12 pkt.)
  • 4 .Leicester City (12 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 6 .Leeds United (10 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace FC (10 pkt.)

​Premier League. Mesut Oezil zaoferował pomoc finansową słynnej maskotce Arsenalu

Niemiecki piłkarz Arsenalu Londyn Mesut Oezil zadekalarował, że będzie płacił pensję Jerry'emu Quy, który jest słynną maskotką "Kanonierów" - dinozaurem "Gunnersaurusem", znaną kibicom piłkarskim nie tylko na Wyspach. Londyński zespół zwolnił ostatnio "z pracy" Quy'a.

Oezil, który reprezentuje barwy Arsenalu od 2013 r., zaproponował, że będzie płacił wynagrodzenie Quy’owi tak długo, jak pozostanie w klubie. Niemiecki pomocnik jest jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy Arsenalu.

Reklama

"Zrobiło mi się smutno, gdy dowiedziałem się, że Jerry Quy, nasza słynna, lojalna maskotka 'Gunnersaurus' będąca integralną częścią klubu została zwolniona po 27 latach. Dlatego postanowiłem, że chcę zwracać klubowi pełne wynagrodzenie przeznaczone dla naszego wielkiego zielonego gościa, tak długo, jak będę w Arsenalu. Jerry możesz kontynuować swoją pracę, którą tak bardzo kochasz" - napisał na Twitterze Oezil, dodając do informacji hasztag #JusticeForGunnersaurus.

31-letni piłkarz ma ważny kontrakt z londyńskim klubem do 2021. Co tydzień na jego konto trafia 350 000 funtów. W tym sezonie (rozegrano cztery kolejki) nie pojawił się jeszcze w składzie "Kanonierów", bo hiszpański trener Arsenalu Mikel Artreta nie jest przekonany do jego formy. W minionych rozgrywkach wystąpił w 18 spotkaniach.

Cięcia kosztów w Arsenalu spowodowane pandemią koronawirusa dotknęły 55 pracowników administracyjno-technicznych, w tym maskotkę, choć Quy-dinozaur nie był zatrudniony na etacie. Pracował na meczach Arsenalu 27 lat. Kilkadziesiąt godzin temu zbiórkę pieniędzy w internecie dla "Gunnersaurusa" rozpoczęli kibice londyńskiego klubu.

olga/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Mesut Oezil

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje