Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (30 pkt.)
  • 2 .Manchester City (29 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (28 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (23 pkt.)
  • 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (18 pkt.)

​Premier League. Manchester United zatrzymał Masona Greenwooda na lata

Manchester United zatrzymał Masona Greenwooda. Utalentowany piłkarz podpisał kontrakt z "Czerwonymi Diabłami" do czerwca 2025 roku. W umowie zawarta została opcja przedłużenia o kolejny sezon.

Mason Greenwood to wychowanek Manchesteru United. Rozpoczął grę w klubie z Old Trafford w wieku siedmiu lat. Gdy Ole Gunnar Solskjaer został menedżerem "Czerwonych Diabłów", to już po pewnym czasie zaczął stawiać na młodego Anglika, który odwdzięczył się szkoleniowcowi dobrymi występami. Obecnie ma na swoim koncie 82 spotkania w pierwszej drużynie, w których zdobył 21 bramek.

- Kiedy dołączasz do klubu mając 7 lat, to po prostu marzysz o tym, by pewnego dnia zagrać w pierwszym zespole. Ciężko pracowałem, żeby osiągnąć ten poziom. Ostatnie dwa lata były niesamowite. Manchester United to idealne miejsce do kontynuowania mojej kariery. Dzięki wsparciu menedżera, całego sztabu szkoleniowego oraz piłkarzy codziennie mogę poprawiać swoje umiejętności. Chcę pracować tydzień w tydzień, aby pomóc klubowi odnosić sukcesy - powiedział Greenwood, cytowany przez oficjalną stronę "Czerwonych Diabłów". 

Reklama

- Mason to fantastyczny talent i kolejny przykład piłkarza, których produkuje nasza akademia. W tym sezonie zrobił duże postępy, wykazując prawdziwą dojrzałość. Potrafi przystosować swoją grę, co sprawia, że jest jednym z najlepszych młodych zawodników w kraju - ocenił Ole Gunnar Solskjaer. 

Mason Greenwood podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. W umowie została zawarta opcja przedłużenia o kolejny sezon.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje