Reklama

Reklama

Premier League. Manchester United zainstaluje 1500 miejsc stojących na Old Trafford

Manchester United otrzymał zgodę na zainstalowanie 1500 miejsc stojących, zabezpieczonych specjalnymi barierkami, o które kibice będą mogli się oprzeć. Mają one powstać w północno-wschodniej ćwiartce stadionu Old Trafford. Na razie rozgrywki ligi angielskiej są zawieszone.

Miejsca stojące w najwyższych partiach stadionu są w Anglii zabronione. Kluby szukają jednak rozwiązań, które pomogą zmieścić na trybunach więcej widzów i poprawić atmosferę w trakcie meczów.

"Kolejnym etapem będzie znalezienie odpowiedniego dostawcy i przygotowanie tej części trybun z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa w dobie pandemii Covid-19" - napisano na stronie klubu.

Dyrektor zarządzający Manchesteru United Richard Arnold zapewnił, że miejsca stojące zwiększą bezpieczeństwo kibiców w sektorach, gdzie zazwyczaj i tak w trakcie meczów stawano.

Reklama

"Pozwala nam to też zabezpieczyć stadion na wypadek zmian w polityce dotyczącej wyłącznie miejsc siedzących na stadionie. Jeśli testy wypadną pomyślnie, to rozważymy implementację miejsc z barierkami w innych częściach Old Trafford" - powiedział Arnold.

Takie samo rozwiązanie jest już zastosowane na stadionie Wolverhampton Wanderers.

mar/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama