• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Premier League. Manchester United - Sheffield United 1-2, Everton - Leicester 1-1

Manchester United sensacyjnie przegrał 1-2 z ostatnim w tabeli Sheffield United. Z kolei Everton FC zremisował z Leicester City 1-1 w spotkaniu 20. kolejki Premier League.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Manchester United miał przed sobą proste zadanie - zgarnąć trzy punkty i wrócić na fotel lidera Premier League. Zadanie wydawało się dość łatwe, bowiem rywalem "Czerwonych Diabłów" było ostatnie w tabeli Sheffield United. Wcześniej drużyna gości wygrała tylko jedno spotkanie w tym sezonie.

Niespodziewanie to Sheffield objęło prowadzenie już w 23. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Kean Bryan.

Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera wyrównali dopiero po przerwie - w 64. minucie rzut rożny na bramkę zamienił Harry Maguire, strzelając swojego dopiero pierwszego gola na Old Trafford. Dziesięć minut później na prowadzenie wróciło jednak Sheffield - do bramki Manchesteru trafił wprowadzony chwilę wcześniej Oliver Burke.

Przy bramce na 2-1 sporego pecha miał obrońca Axel Tuanzebe. Odbita od niego piłka zmyliła Davida De Geę, odbiła się do poprzeczki i wpadła do bramki.

To bardzo bolesna porażka "Czerwonych Diabłów". W tej chwili drużyna Solskjaera traci punkt do prowadzącego Man City, ale ma rozegrane jedno spotkanie więcej.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Everton zremisował 1-1 z Leicester City. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził James Rodriguez, a wyrównał Youri Tielemans.

Leicester zajmuje trzecie miejsce i ma tylko punkt straty do Manchesteru United. Z kolei Everton ma sześć punktów mniej od Leicester i zajmuje siódmą lokatę.

Chris Basham
45′ 82′ Axel Tuanzebe
Ethan Ampadu
 64′ Harry Maguire
Phil Jagielka
82′ Alex Nicolao Telles
George Baldock
Paul Pogba
John Lundstram40′
66′ Mason Greenwood
Jayden Bogle53′
82′ Luke Shaw
Frederico Rodrigues Santos

82′ Donny van de Beek

66′ Edinson Cavani

Kasper Schmeichel
80′ Mason Holgate
Youri Tielemans  67′
 30′ 63′ 85′ James Rodriguez
James Maddison
89′ Dominic Calvert-Lewin
Ayoze Pérez Gutiérrez
Jonas Lössl
Danny Ward
Robin Olsen
Daniel Amartey
89′ Seamus Coleman
Ricardo Domingos Barbosa Pereira
Jonjoe Kenny
Caglar Soyuncu77′
Bernard
Luke Thomas
80′ Alex Iwobi
Hamza Choudhury
Tyler Onyango
Nampalys Mendy42′
85′ Gylfi Thor Sigurdsson