Reklama

Reklama

Premier League. Manchester United poniósł duże straty z powodu pandemii koronawirusa

Manchester United przedstawił wyniki finansowe za okres od 1 stycznia do 31 marca. Klub zanotował sporą stratę.

Na wyniki wpłynęła oczywiście pandemia koronawirusa. W jej wyniku dług netto "Czerwonych Diabłów" wzrósł do poziomu 429,1 mln funtów.

Łączne przychody klubu od początku roku do końca marca wyniosły 123,7 mln funtów. Jest to spadek o 18,7 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

W efekcie klub musiał wycofać się ze swoich prognoz finansowych. United spodziewali się, że za obecny sezon zanotują przychody na poziomie 560-580 mln funtów.

Klub sporo stracił też na prawach telewizyjnych. Nawet jeśli sezon zostanie dokończony, to "Czerwone Diabły" będą musiały zwrócić nadawcom 20 milionów funtów. Ma to być rekompensata za zmianę terminów spotkań.

Reklama

Manchester United zanotował też spore straty z tytułu sponsoringu i sprzedaży pamiątek. Podano, że trzy marcowe spotkania, których nie udało się rozegrać, kosztowały klub osiem mln funtów.

Dyrektor generalny Manchesteru United Ed Woodward spodziewa się, że w bieżącym kwartale klub zanotuje jeszcze większe straty.

- Nasze kwartalne wyniki odzwierciedlają częściowy wpływ pandemii na klub, ale będzie on jeszcze większy w bieżącym kwartale i prawdopodobnie także w kolejnych - powiedział.

MP

Zobacz wyniki, tabelę i najlepszych strzelców Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL