Premier League: Manchester United idzie jak burza

Manchester United pokonał na wyjeździe Wigan Athletic 4-0, odnosząc tym samym ósme zwycięstwo w ostatnich dziewięciu meczach Premier League. 150. bramkę na angielskich boiskach zdobył Holender Robin Van Persie. Goniący United Manchester City wygrał ze Stoke 3-0.

Pojedynek Wigan z "Czerwonymi Diabłami" rozpoczął się od wyraźnej przewagi gości. Jednak pierwsza bramka dla United padła dopiero w 36. minucie.

Patrice Evra uderzył mocno lewą nogą z kilku metrów, Ali al Habsi odbił piłkę przed siebie, a Javier Hernandez "Chicharito" jak zawsze był we właściwym miejscu i skierował futbolówkę do siatki.

Siedem minut później Robin Van Persie zakręcił w polu karnym obrońcą Wigan i technicznym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. Holender zdobył swoją piętnastą bramkę w bieżących rozgrywkach Premier League oraz 150. w historii swoich występów w angielskich zespołach.

W 64. minucie "Chicharito" mocnym strzałem z pola karnego zdobył trzeciego gola dla podopiecznych Sir Alexa Fergusona.

W 82. minucie obrońca United Chris Smalling faulował uciekającego mu Arounę Kone, za co zobaczył żółty kartonik, choć równie dobrze mógł obejrzeć czerwony. Po uderzeniu z rzutu wolnego Jordiego Gomeza piłka otarła się o słupek bramki Davida De Gei.

Tuż przed końcem meczu Van Persie z bliska pokonał bramkarza gospodarzy po zagraniu Danny'ego Welbecka.

Manchester City pokonał na własnym boisku Stoke 3-0.

"The Citizens" objęli prowadzenie w 43. minucie za sprawą Pabla Zabalety. W 56. minucie na 2-0 podwyższył Bośniak Edin Dżeko. Trzecią bramkę dołożył z rzutu karnego Argentyńczyk Sergio Aguero.

Po 21 spotkaniach United prowadzą w tabeli Premier League z siedmiopunktową przewagą nad City.

Premier League: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO