Reklama

Reklama

  • 1 .Liverpool FC (14 pkt.)
  • 2 .Manchester City (13 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (13 pkt.)
  • 4 .Manchester United (13 pkt.)
  • 5 .Everton (13 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (13 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (11 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (10 pkt.)

Premier League. Manchester City zaoferował za Jacka Grealisha 100 mln funtów

Tym razem nie skończyło się na spekulacjach. W piątek Manchester City złożył Aston Villi ofertę kupna Jacka Grealischa opiewającą na 100 mln funtów. To może być historyczna transakcja.

W nachodzącym sezonie Manchester City będzie bronił tytułu mistrza Anglii i po raz kolejny spróbuje wygrać Champions League. Pomóc ma w tym Jack Grealish, uczestnik finałów Euro 2020.

O zakusach "The Citizens" na 25-letniego pomocnika mówiło się jeszcze przed mistrzostwami Europy. Temat wrócił ze zdwojoną siłą po turnieju. Niewielu kibiców spodziewało się jednak, że ktokolwiek zdecyduje się zapłacić za zawodnika 100 mln funtów, czyli 117 mln euro.

Jack Grealish najdroższy w historii?

Jak donosi "The Telegraph", taką właśnie kwotę są skłonni wydać szefowie MC. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie to transferowy rekord na Wyspach Brytyjskich. Jednocześnie Grealish stanie się najdroższym angielskim piłkarzem w historii. 

Sęk w tym, że Aston Villa nie chce pozbywać się swojej największej gwiazdy. Zawodnikowi zaproponowano przedłużenie kontraktu, mimo że jego obecna umowa zachowuje ważność do 2025 roku. W grę wchodzi oczywiście znaczna podwyżka wynagrodzenia.   

Reklama

Premier League - zobacz terminarz rozgrywek w sezonie 2021/22

W tej chwili Grealish zarabia 150 tys. funtów tygodniowo. W poniedziałek wraca do Birmingham z zasłużonego urlopu. Część angielskich mediów twierdzi, że tylko po to, by pożegnać się z resztą zespołu.  

UKi

Igrzyska olimpijskie w Tokio trwają w najlepsze - Sprawdź już teraz

Gdzie i kiedy oglądać Polaków w Tokio - Sprawdź teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje