• 6 .Wolverhampton Wanderers (43 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (41 pkt.)

Premier League: Manchester City - Watford FC 8-0

Manchester City podniósł się po porażce 2-3 z Norwich w ostatniej kolejce w najlepszym możliwym stylu. Podopieczni Pepa Gurardioli rozgromili Watford aż 8-0. Już w 18. minucie było 5-0!

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Pięciobramkowe prowadzenie do przerwy to wyrównanie rekordu Premier League. Najwyższe zwycięstwo odniósł w 1995 roku Manchester United, który rozbił Ipswich Town 9-0.

Wynik spotkania otworzył już w pierwszej minucie David Silva, dokładając nogę do zagrania Kevina De Bruyne z głębi pola.

Na 2-0 z rzutu karnego podwyższył Sergio Aguero w 7. minucie. Zmylił bramkarza, który rzucił się w lewą stronę, a piłka trafiła w przeciwną.

Pięć minut później Riyad Mahrez strzelił gola z rzutu wolnego z 17 metrów, a po kolejnych trzech minutach na listę strzelców wpisał się Bernardo Silva - z bliska główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu futbolówki przez Aguero.

Minęły kolejne trzy minuty, a było już 5-0! Aguero dostał prostopadłe podanie w pole karne, kopnął piłkę na drugą stronę, a Nicolas Otamendi wślizgiem wbił futbolówkę do siatki.

Po kwadransie drugiej połowy z hat-tricka cieszył się Bernardo Silva. Obrona Watfordu była potwornie dziurawa i portugalski pomocnik dołożył kolejne dwa gole, dwukrotnie strzelając z dwóch-trzech metrów.

Jeszcze przed końcem atomowym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Kevin De Bruyne i choć miał przed sobą dwóch obrońców, a Ben Foster szykował się do obrony, to piłka wpadła w okienko.

Ben Foster
46′ Benjamin Mendy
Craig Dawson
 18′ 63′ Nicolas Otamendi
Francisco Femenia59′
54′ Kyle Walker
Dimitri Foulquier33′
 15′, 48′, 60′ 19′ Bernardo Silva
Jose Holebas
 85′ Kevin De Bruyne
Adrian Mariappa
. Fernandinho
Etienne Capoue
Rodrigo Hernández Cascante
Tom Cleverley
 1′ David Silva
Abdoulaye Doucouré
 12′ Riyad Mahrez
Will Hughes59′
 7′ (k.) Sergio Aguero
Gerard Deulofeu59′ 77′
Claudio Andres Bravo Munoz
Heurelho Gomes
54′ Joao Cancelo
Daryl Janmaat
46′ 81′ José Ángel Esmoris Tasende
Christian Kabasele
63′ Eric García Martret