Premier League: Manchester City - Southampton FC 4-1. Nowym liderem Chelsea

Walczący o mistrzostwo Anglii Manchester City wygrał z Southampton FC 4-1 w meczu 33. kolejki Premier League. W drużynie gości zabrakło kontuzjowanego Artura Boruca. Z kolei mistrz Anglii - Manchester United pokonał Newcastle United 4-0. Nowym liderem jest Chelsea.

Przed spotkaniem okazało się, że uraz pleców nie pozwala na występ Boruca, dlatego tez w bramce "Świętych" stanął Paulo Gazzaniga.

Argentyński bramkarz już w trzeciej minucie musiał wyciągać piłkę z bramki po tym, jak Yaya Toure zupełnie zmylił go, wykonując rzut karny. Kilkadziesiąt sekund wcześniej Edin Dżeko wykorzystał wystawioną nogę Jose Fonte i upadł w polu karnym gości.

W 23. minucie fatalnie wyglądającej kontuzji kolana doznał piłkarz Southampton Jay Rodriguez. Jego kolano wygięło się nienaturalnie. Noga piłkarza jeszcze na boisku została usztywniona, a zawodnik opuścił murawę na noszach. Ten widok zmartwił zapewne siedzącego na trybunach Roya Hodgsona. Menedżer reprezentacji Anglii bardzo liczył na gracza "Świętych" przed zbliżającym się mundialem.

Gdy Dżeko trafił piłką w poprzeczkę, wydawało się, że kolejne gole dla gospodarzy są kwestią czasu. Tymczasem sędzia Chris Foy za moment podyktował drugą "jedenastkę", tym razem dla gości. Pablo Zabaleta faulował w polu karnym Jacka Corka. Karnego wykorzystał Rickie Lambert.

Zanosiło się, że do przerwy będzie remis 1-1, ale piłkarze z Manchesteru jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy trafili i to dwa razy. Najpierw przeprowadzili kapitalną akcję, zakończoną bramką Samira Nasriego. Tyle tylko, że David Silva był w tej sytuacji na wyraźnym spalonym. Na 3-1 strzałem głową podwyższył Dżeko po dośrodkowaniu Aleksandara Kolarova.

W drugiej połowie gospodarze byli już wyraźnie lepsi od rywali, choć strzelili tylko jednego gola. Na 4-1 podwyższył Stevan Jovetić w 81. minucie. Alvaro Negredo nie sięgnął piłki po kapitalnym dośrodkowaniu Jesusa Navasa z prawego skrzydła, ale niepilnowany Jovetić z bliska wpakował piłkę do pustej bramki.

Po chwili Negredo zmarnował "setkę", a w 86. minucie od utraty piątego gola uratował gości bramkarz - sparował piłkę na słupek (strzelał Yaya Toure).

Manchester City - Southampton FC 4-1. Raport meczowy

Efektowne zwycięstwo odniósł mistrz Anglii - Manchester United, który pokonał Newcastle United na St. James' Park 4-0. Dwa pierwsze gole strzelił Juan Mata (39. i 50. minuta). Na 3-0 podwyższył Javier Hernandez, a wynik tuż przed końcem ustalił rezerwowy Adnan Januzaj.

Trener MU David Moyes ma problemy kadrowe. Z powodu kontuzji nie zagrał Wayne Rooney, a już w 17. minucie boisko musiał opuścić skrzydłowy Ashley Young (uraz ręki). Pod znakiem zapytania stoi ich występ w środowym rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 33. kolejki czwarty w tabeli Arsenal, drużyna Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego, zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z plasującym się tuż za nim Evertonem.

Newcastle United - Manchester United 0-4. Raport meczowy

Tymczasem w sobotę wieczorem liderem została Chelsea, która wygrała u siebie ze Stoke City 3-0 po golach Mohameda Salaha, Franka Lamparda oraz Williana. "The Blues" (72) wyprzedzają obecnie Liverpool o punkt.

Chelsea Londyn - Stoke City 3-0. Raport meczowy

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz