• 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Premier League: Manchester City - Leicester City 3-1 w 18. kolejce

Manchester City pokonał Leicester City 3-1 i zmniejszył stratę do „Lisów”, do punktu. Z wyniku najbardziej może być zadowolony Liverpool, który ze względu na występ w Klubowych Mistrzostwach Świata, musiał przełożyć swój mecz. „Lisy” tego nie wykorzystały i nadal mają do „The Reds” 10 punktów straty.

J. Vardy 22'

Dla drużyny z Manchesteru mecz jednak źle się rozpoczął. Co prawda przeważali, a w 14. minucie Kevin de Bruyne trafił w słupek, ale osiem minut później stracili bramkę. Jamie Vardy otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam przelobował rzucającego się bramkarza.

Goście tylko osiem minut cieszyli się prowadzeniem. Wyrównał Riyad Mahrez. Były zawodnik Leicester uderzył sprzed pola karnego. Piłka odbiła się Caglara Soyuncy i zaskoczyła Kaspera Schmeichela.

Jeszcze przed przerwą "The Citizens" wyszli na prowadzenie. Ricardo Pereira faulował Raheema Sterlinga w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystał Ilkay Guendogan.'

W drugiej połowie nie było już tylu emocji. Piłkarze Pepa Guardioli kontrolowali sytuację, a jedynym piłkarzem, który mógł im zagrozić był Vardy.

Manchester City pogrążył rywali w 69. minucie. Kevin De Bruyne wyłożył piłkę Gabrielowi Jesusowi na piąty metr. Brazylijczyk dopełnił formalności i łatwo trafił do siatki.

Gospodarze do końca przeważali, ale nie zdobyli już kolejnej bramki. Dzięki zwycięstwu zmniejszyli swoją stratę do rywali, do punktu. Mają 38 i nadal są na trzecim miejscu. Leicester pozostało wiceliderem, ale nie wykorzystało okazji na zmniejszenie straty do Liverpoolu.

Jonathan Grant Evans
59′ 90′ Kevin De Bruyne
Caglar Soyuncu35′
. Fernandinho
Harvey Lewis Barnes64′
 43′ (k.) 71′ 79′ Ilkay Guendogan
James Maddison
Bernardo Silva
Onyinye Wilfred Ndidi51′
 30′ Riyad Mahrez
Youri Tielemans77′
 69′ Gabriel Jesus
Jamie Vardy  22′
89′ Raheem Sterling
Wes Morgan
89′ Philip Foden
Marc Albrighton64′
79′ Rodrigo Hernández Cascante