• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

​Premier League. Manchester City dzielił, rządził i wygrał w starciu z Tottenhamem Hotspur

Manchester City pokonał Tottenham Hotspur 3-0 (1-0) w ramach 24. kolejki Premier League. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Ilkay Guendogan, który przysłużył się też "wypracowaniem" rzutu karnego dla zwycięzców.

İ. Gündoğan 50',66'

Być może losy meczu "Kogutów" z "Obywatelami", potoczyłyby się inaczej, gdyby akcja w 14. minucie i strzał Harry'ego Kane'a przyniosłyby powodzenie w postaci gola na 1-0 dla gości. Stało się inaczej, Kane trafił w słupek, a chwilę później podopieczni Jose Mourinho stracili kontrolę nad grą.

Stało się tak w 23. minucie, w której Guendogana w polu karnym powalił Pierre Hoejbjerg, a sędzia bez większych wątpliwości wskazał na wapno. Rzut karny na gola na 1-0 zamienił Rodri, choć trzeba oddać, że Hugo Lloris wyczuł intencję strzelca. Piłka ześlizgnęła się po ręce bramkarza, który był blisko, by zostać bohaterem.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W drugiej połowie status niekwestionowanego człowieka meczu wywalczył Guendogan. Niemiec był autorem trafień na 2-0 i 3-0, w obu przypadkach wykazując się stoickim spokojem i opanowaniem. To były jego bramki numer 10. i 11. w tym sezonie Premier League. Tylko dwóch Niemców miało większą zdobycz w pojedynczym sezonie tych rozgrywek: Juergen Klinsmann i Uwe Roesler.

Podopieczni trenera Pepa Guardioli dzielili i rządzili na boisku, przedłużając swoją serię ligowych starć bez porażki do 15. z rzędu. Po raz ostatni City przegrał w listopadzie, właśnie z Tottenhamem. Co więcej, w tych ostatnich 15 spotkaniach, "The Citizens" nie przegrywali przez choćby minutę. Jedynym negatywem po tym spotkaniu dla Man City jest kontuzja Guendogana, o której niewiele więcej wiadomo.

Ben Davies90′
29′ Bernardo Silva
Tanguy Ndombèlé Alvaro64′
 50′, 66′ 69′ Ilkay Guendogan
Erik Lamela65′ 72′
 23′ (k.) Rodrigo Hernández Cascante
Heung-min Son
Philip Foden
Pierre Emil Hoejbjerg
79′ Gabriel Jesus
Carlos Vinícius Alves Morais
79′ Riyad Mahrez
Gareth Bale72′
69′ Ferran Torres García