• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Premier League: Manchester City - Aston Villa FC 3-0

W meczu 10. kolejki Premier League Manchester City pokonał Aston Villę 3-0. Po bezbarwnej pierwszej połowie, piłkarze Pepa Guardioli wzięli się do roboty i rozbili rywali.

I. Gündogan 70'

W meczu drugiej z siódmą drużyną Premier League, zgodnie z oczekiwaniami, od początku przeważał Manchester City, który jest wiceliderem. W pierwszej połowie najlepszą sytuację miała jednak Aston Villa. W 25. minucie uderzał John McGinn. Ederson odbił piłkę, a do dobitki próbował dobiec Douglas Luiz, ale po starciu z bramkarzem przewrócił się. Po analizie VAR okazało się, że nie było przewinienia.

To była jedyna dobra okazja Aston Villi w pierwszej części. "The Citizens" grali lepiej, ale zagrożenie stworzyli dopiero tuż przed przerwą. Ilkay Gundogan zagrał w pole karne do Raheema Sterlinga. Anglik podał jeszcze do Davida Silvy, który uderzył z pierwszej piłki. Futbolówka jednak dosłownie o centymetry minęła bramkę.

Bjorn Engels
73′ Benjamin Mendy
Frédéric Guilbert
John Stones
Tyrone Mings
Bernardo Silva
Matt Targett
76′ Kevin De Bruyne
Jack Grealish36′ 84′
57′ 87′ . Fernandinho
John McGinn
 70′ 81′ Ilkay Guendogan
Marvelous Nakamba
 65′ David Silva
Douglas Luiz Soares de Paulo
Gabriel Jesus
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
 46′ 76′ Raheem Sterling
Wesley Moraes Ferreira da Silva71′
Claudio Andres Bravo Munoz
Jed Steer
73′ José Ángel Esmoris Tasende
Ezri Konsa Ngoyo
Nicolas Otamendi
Neil Taylor
Kyle Walker
Anwar El Ghazi84′
76′ Philip Foden
Conor Hourihane
76′ Sergio Aguero
Henri Lansbury
Riyad Mahrez
Keinan Davis71′

Podopieczni Pepa Guardioli zdobyli bramkę zaraz po przerwie. Gabriel Jesus wygrał pojedynek główkowy z obrońcą i zgrał piłkę do Sterlinga, który wyprzedził obrońcę i pokonał bramkarza. Kilka minut później Brazylijczyk sam mógł zdobyć bramkę, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił Tyrone Mings.

W 65. minucie nic już jednak nie ochroniło Aston Villi przed stratą gola. Z prawej strony dośrodkowywał Kevin de Bruyne, piłka nie dotknęła żadnego z zawodników i wpadła do bramki. W kolejnej akcji wynik podwyższył Gundogan. Po rozegraniu rzutu rożnego uderzał Fernandinho, piłka odbiła się od Davida Silvy i spadła pod nogi wbiegającego Niemca, który efektownym strzałem z woleja zdobył bramkę.

Podopieczni Pepa Guardioli do końca przeważali. Do ostatniego gwizdka kontrolowali spotkanie, choć kończyli je w 10. W 87. minucie, drugą żółtą kartkę otrzymał Fernandinho i musiał opuścić boisko.

Dzięki temu, końcówka była bardzo emocjonująca. Aston Villa zwietrzyła swoją szansę i w doliczonym czasie mogła jeszcze zdobyć bramkę. Najpierw Keinan Davis trafił w bramkarza. Dobijał jego kolega, ale trafił w słupek. W kolejnej akcji Gabriel Jesus trafił w poprzeczkę, po czym sędzia zakończył mecz.