• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Premier League. Manchester City - Aston Villa Birmingham 2-0 w zaległym meczu 1. kolejki

Manchester City, przynajmniej na chwilę, został liderem Premier League. Podopieczni Josepa Guardioli pokonali na Etihad Stadium Aston Villę Birmingham 2-0 w zaległym spotkaniu z pierwszej kolejki.

İ. Gündoğan 90'

Dla gości był to pierwszy mecz od Nowego Roku, ponieważ potem zdiagnozowano w zespole wiele przypadków zakażeń koronawirusem i ich mecze w lidze, z Tottenhamem oraz Evertonem, zostały przełożone.

"Obywatele" powinni objąć prowadzenie już w czwartej minucie, kiedy uderzenie z bardzo bliska Bernarda Silvy zatrzymał Emiliano Martinez, a potem sytuację wyjaśnił jeszcze obrońca Tyrone Mings, wybijając piłkę sprzed bramki.

W 28. minucie doszło już do pierwszej zmiany. Kyle'a Walkera, który miał problemy po zderzeniu z Jackiem Grealishem, zastąpił Ołeksandr Zinczenko.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze znowu stanęli przed kolejną dobrą okazją, ale tym razem uderzenie, będącego w polu karnym Phila Fodena, zablokował Matt Cash.

Po zmianie stron goście wyprowadzili groźną kontrę. Martinez dalekim wyrzutem znalazł Bertranda Traore, który przedarł się pod pole karne rywala, oddał strzał, jednak nie zaskoczył Edersona.

Chwilę później Joao Cancelo trafił w poprzeczkę.

W 59. minucie murawę opuścił Kevin de Bruyne, któremu przed meczem miał doskwierać lekki uraz, a zastąpił go Gabriel Jesus.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Piłkarze City nie potrafili w środę pokonać bramkarza rywali. W 69. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Foden, "główkę" Ilkaya Guendogana obronił Martinez, próbował dobijać z metra Ruben Dias, ale na drodze stanął mu leżący bramkarz, a następnie piłki jeszcze nie opanował Guendogan - ta przeleciała mu między nogami.

Kwadrans przed końcem znowu akcja Aston Villi. Z lewej strony dośrodkował Ollie Watkins, a Dias w ostatniej chwili przeciął piłkę zmierzającą w kierunku Jacoba Ramseya.

"Obywatele" w końcu dopięli swego w 79. minucie. Mings stracił piłkę na przedpolu własnej bramki, przejął ją Rodri i podał do B. Silvy, który uderzył tuż sprzed pola karnego, trafiając przy słupku. To pierwszy gol Portugalczyka w tym sezonie Premier League.

Chwilę później Aston Villa straciła także trenera. Sędzia Jonathan Moss pokazał żółtą kartkę Deanowi Smithowi, który nadal jednak miał coś do powiedzenia arbitrowi (prawdopodobnie chodziło o potencjalnego spalonego w przypadku Rodriego przed bramką) i wyleciał na trybuny.

Wynik spotkania ustalił w 90. minucie Guendogan, który wykorzystał rzut karny za zagranie piłki ręką przez Casha.

Gospodarze w tym pojedynku oddali aż 28 strzałów na bramkę ekipy z Birmingham, a dzięki zwycięstwu awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Liderem sa po raz pierwszy w tym sezonie.

Damián Emiliano Martínez
28′ Kyle Walker
Matt Targett75′
59′ Kevin De Bruyne
Douglas Luiz Soares de Paulo
 90′ (k.) Ilkay Guendogan
Bertrand Isidore Traoré68′
Rodrigo Hernández Cascante
Jack Grealish
72′ Raheem Sterling
John McGinn67′
 79′ Bernardo Silva
Neil Taylor75′ 86′
28′ Ołeksandr Zinczenko