• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (49 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (49 pkt.)
  • 8 .Everton (47 pkt.)

Premier League. Liverpool FC - Fulham 0-1 w 27. kolejce Premier League

Liverpool przegrał szósty z rzędu ligowy mecz na Anfiled Road! W niedzielę mistrzowie Anglii ulegli Fulham 0-1 w 27. kolejce Premier League.

M. Lemina 45'

Juergen Klopp, menedżer "The Reds", dokonał siedmiu zmian w wyjściowym składzie. W obronie zagrali m.in. 19-letni Neco Williams i 20-letni Rhys Williams, którzy poprzednio w Premier League pokazali się w grudniu zeszłego roku, a także Natahniel Phillips.

"Dwie z tych zmian są wymuszone drobnymi urazami Ozana Kabaka i Roberta Firmino. Pozostałe mają sens, ponieważ jesteśmy podczas intensywnego okresu w rozgrywkach i potrzebujemy świeżych nóg, by walczyć z Fulham" - tłumaczył przed meczem Klopp.

Goście, którzy znajdują się w strefie spadkowej, wyszli na zasłużone prowadzenie w 45. minucie. Po dośrodkowaniu Ivana Cavaleiro z rzutu wolnego, piłkę głową wybił Andrew Robertson, na linii pola karnego starał się ją opanować Mohamed Salah, ale przejął ją wybiegający zza pleców Egipcjanina Mario Lemina i uderzeniem przy drugim słupku pokonał Alissona Beckera.

Tym samym Liverpool przegrywał już w szóstym meczu ligowym z rzędu na Anfield Road, co nigdy wcześniej mu się nie przydarzyło.

Po zmianie stron gospodarze podkręcili tempo. W 50. minucie z prawej strony dośrodkował N. Williams, Diego Jota uderzył z woleja, ale Alphonse Areola w świetnym stylu odbił piłkę lecącą w kierunku narożnika bramki, a potem zdołał ją jeszcze wybić przed starającym się do niej dojść Salahem.

Fulham nie zamierzało jednak odpuszczać. W 61. minucie Cavaleiro przejął piłkę na własnej połowie, przeprowadził rajd lewym skrzydłem, jednak jego strzał był niecelny.

Chwilę później na murawie pojawił się Sadio Mane, zastępując Georginia Wijnalduma i Liverpool zaczął grać z czwórką piłkarzy z przodu.

I w 71. minucie Senegalczyk stanął przed szansą. Po wrzuceniu piłki w pole karne przez Naby'ego Keitę, Mane "główkował", futbolówka minęła Areolę, ale odbiła się tylko od słupka.

Liverpool doznał więc szóstej porażki z rzędu w lidze na Anfield Road, co przydarzyło mu się pierwszy raz w jego historii. "The Reds" nie wygrali też u siebie od ośmiu spotkań (wcześniej były dwa remisy), co jest najdłuższa taką passą od okresu październik 1951-marzec 1952, kiedy nie zwyciężyli w 10 kolejnych meczach u siebie.

Natomiast Fulham wciąż pozostaje w strefie spadkowej (18. miejsce), ale ma 26 punktów.

Alphonse Areola
76′ Neco Williams
Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
76′ James Milner
Bobby De Cordova-Reid
90′ Naby Deco Keita
Mario René Junior Lemina  45′ 47′
62′ Georginio Wijnaldum
Ademola Lookman83′
Xherdan Shaqiri
Harrison Reed
Mohamed Salah
Ivan Cavaleiro85′
42′ Diogo José Teixeira da Silva
Josh Maja67′
Adrián San Miguel del Castillo
Fabricio Martín Agosto Ramírez
76′ Trent Alexander-Arnold