• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Premier League: Liverpool FC - Everton FC 5-2. Kolejny świetny mecz Sadio Mane!

Derby Merseyside dla Liverpoolu! Podopieczni Juergena Kloppa pokonali Everton aż 5-2. Z bardzo dobrej strony pokazała się cała ofensywa "The Reds". Po stracie piątej bramki kibice Evertonu zaczęli opuszczać swoją trybunę.

Przed spotkaniem Liverpoolu z Evertonem, zdecydowanym faworytem byli rzecz jasna gospodarze. Podopieczni Juergena Kloopa nadal są jedyną niepokonaną drużyną w angielskich rozgrywkach i tylko raz zdarzyło im się stracić punkty, gdy zremisowali z Manchesterem United.

Wszystkie statystyki mają oczywiście mniejszą wagę w kontekście spotkania derbowego. Mecze pomiędzy drużynami z jednego miasta rządzą się w końcu swoimi prawami, jednak w pierwszej połowie aż nadto była widoczna różnica klas.

Evertonowi brakowało atutów i początek spotkania odbył się zgodnie z oczekiwaniami fanów "The Reds". Liverpool wyszedł na prowadzenie już w 6. minucie meczu. Sadio Mane zagrał piłkę do Divocka Origiego, ten minął Jordana Pickforda i trafił do pustej bramki.

Chwilę potem ponownie bardzo przytomnym zagraniem popisał się Mane. Posłał on piłkę do Xherdana Shaqiriego. Szwajcar bez zawahania oddał kąśliwy strzał po ziemi i podwyższył prowadzenie Liverpoolu. Goście szybko ocknęli się po drugim ciosie i oddało im się odpowiedzieć.

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy

W 20. minucie Michael Kean wykorzystał niepewną interwencję Dejana Lovrena po zagraniu z bocznej strefy boiska. Anglik pewnie przeniósł piłkę nad rezerwowym bramkarzem "The Reds". Zawodnicy oby ekip byli nastawienie bardzo ofensywnie i po niespełna 10 minutach kibice na Anfield świętowali kolejne trafienie Liverpoolu.

Lovren naprawił swój błąd i w 31. minucie meczu dograł idealną piłkę z głębi boiska do dobrze wychodzącego Origiego. Belg pewnie przyjął futbolówkę i technicznym strzałem pokonał Pickforda. Zawodnicy Kloopa nie odpuszczali i po chwili zdobyli kolejnego gola.

Trent Alexander-Arnold popędził lewą strefą boiska i zagrał wzdłuż linii pola karnego. Na piłkę nabiegł Mane i do dwóch asyst dołożył trafienie. Evertonowi udało się zmniejszyć dystans tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Dośrodkowanie Bernarda strzałem głową wykończył Richarlison.

W drugiej części gry tempo spotkania nieco opadło. Liverpool mógł podwyższyć wynik w końcówce meczu. Mane dobrze przyjął piłkę po podaniu, które minęło obronę "The Toffees", ale potem oddał kiepski strzał i piłka chybiła celu. Podopieczni Kloopa ruszyli do ataku w końcówce spotkania, jednak byli bardzo nieskuteczni co szybko mogło się zemścić. W 85. minucie Moise Kean znalazł się w bardzo dobrej sytuacji. Włoch uderzył bardzo niecelnie.

"The Reds"  ostatecznie przypomnieli sobie o swojej strzeleckiej dyspozycji z pierwszej połowy dopiero w doliczonym czasie gry. Roberto Firmino dobrze pobiegł lewą stroną boiska i wycofał piłkę do Georginio Wijnaldum, który umieścił piłkę w siatce.

Przed spotkaniem kibice gospodarzy zaprezentowali efektowną oprawę upamiętniającą ofiary tragedii Hillsboorugh.

Jordan Pickford
27′ 83′ Trent Alexander-Arnold
Yerry Fernando Mina González
 17′ Xherdan Shaqiri
Djibril Sidibé35′
72′ Adam Lallana
Alex Iwobi
James Milner
Tom Davies67′ 72′
 90′ Georginio Wijnaldum
Gylfi Thor Sigurdsson
 6′, 31′ 73′ Divock Origi
Dominic Calvert-Lewin60′
 45′ Sadio Mané
Richarlison de Andrade  45′ 31′
Caoimhin Kelleher
Jonas Lössl
83′ Joe Gomez
Leighton Baines
72′ Jordan Henderson
Bernard35′
Naby Deco Keita
Morgan Schneiderlin72′
Alex Oxlade-Chamberlain
Moise Bioty Kean60′
73′ . Roberto Firmino