• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (22 pkt.)
  • 7 .Manchester United (21 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Premier League. Kolejne potknięcie Bednarka, "Święci" tracą punkty

Southampton FC zremisował 1-1 z Leicester City w 34. kolejce Premier League. Gospodarze od 10. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu. Całe spotkanie w ich szeregach rozegrał Jan Bednarek.

J. Evans 68'

Już w trzeciej minucie piłkę do bramki gości skierował James Ward-Prowse. Arbiter nie uznał jednak gola, odgwizdując pozycję spaloną. Jak się później okazało, niefortunny strzelec na pierwszoplanową rolę musiał zaczekać - niemal równą godzinę.

Zanim do tego doszło, "Święci" otrzymali potężny cios - w 10. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jannik Vestergaard. Popełnił fatalny błąd w przyjęciu piłki, a następnie ratował się faulem, po którym ucierpiał wychodzący na czystą pozycję Jamie Vardy.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Gospodarze, z Janem Bednarkiem w roli środkowego obrońcy, musieli szybko przegrupować szyki i postawić na podwójną koncentrację w defensywie. Do przerwy udało im się uniknąć kolejnych błędów. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowo.

Po zmianie stron grający w osłabieniu Southampton potrzebował kwadransa, by objąć prowadzenie. We własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Kelechi Iheanacho i arbiter musiał podyktować "jedenastkę". Jej niezawodnym egzekutorem okazał się Ward-Prowse.

Jan Bednarek - znowu kosztowny błąd

Z gola gospodarze cieszyli się tylko siedem minut. Iheanacho po części zrehabilitował się za wcześniejszy błąd i popisał się asystą przy golu Jonny'ego Evansa. Północnoirlandzki defensor z pięciu metrów uderzył głową nie do obrony.

Kosztowny w skutkach błąd popełnił w tej sytuacji Bednarek. Zgubił krycie rywala i po chwili bramkarz wyciągał piłkę z siatki. Polak nie notuje w ostatnich tygodniach dobrej passy. Jeśli w podobnej formie "błyszczał" będzie w finałach Euro 2020, "Biało-Czerwonych" czekają trudne chwile.

Mimo remisu "Lisy" umocniły się na trzecim miejscu w tabeli i coraz śmielej mogą myśleć o grze w Champions League.

Southampton FC - Leicester City 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Ward-Prowse (61. karny), 1-1 Evans (68.)

Caglar Soyuncu
10′ Jannik Vestergaard
Jonathan Grant Evans  68′
Jack Stephens
Timothy Castagne
50′ 76′ Takumi Minamino
Onyinye Wilfred Ndidi
 61′ (k.) James Ward-Prowse
Luke Thomas68′
Stuart Armstrong
Youri Tielemans
15′ Nathan Tella
James Maddison
90′ Che Adams
Daniel Amartey
15′ Mohamed Salisu Abdul Karim