Reklama

Reklama

Premier League. Kolejne mecze odwołane? Ogłoszono nowe zasady

Władze Premier League ogłosiły w środę nowe zasady składania wniosków o przełożenie ligowych meczów z powodu kłopotów kadrowych. Od tej pory każdy zespół, który będzie ubiegał się o rozegrania spotkania w innym terminie, musi udowodnić co najmniej cztery przypadki zakażenia koronawirusem.

W grudniu i styczniu nie zdołano rozegrać już 22 meczów Premier League. Jeśli podobny trend się utrzyma, może się to skończyć paraliżem rozgrywek. Władze ligi postanowiły temu zapobiec.  

W środę poinformowano o nowych zasadach składania wniosków o przełożenie terminu meczu. Teraz wymagane są do tego co najmniej cztery udokumentowane przypadki zakażenia koronawirusem w każdej drużynie, która zwróci się o odwołanie spotkania z powodu kłopotów kadrowych. 

Nowe regulacje zaczną obowiązywać od 5 lutego. Do tej pory można było ubiegać się o przełożenie potyczki w przypadku wymuszonej absencji 13 graczy i bramkarza

Reklama

Wliczano w tę pulę również kartkowiczów, zawodników kontuzjowanych oraz tych, którzy brali udział w Pucharze Narodów Afryki.   

Tylko w tym tygodniu wśród piłkarzy Premier League stwierdzono 16 kolejnych pozytywnych testów na Covid-19. Tymczasem finał sezonu wyznaczono na 22 maja. Starania o to, by ta data okazała się wiążąca, trzeba było podjąć natychmiast. 

ZOBACZ TEŻ:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama