Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (22 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (21 pkt.)
  • 3 .Manchester City (20 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 5 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Premier League. Kolejka piłkarzy do gry w Newcastle

To może być nowa siła w angielskiej Premier League. Po tym jak w Newcastle United zainwestowali szejkowie z Arabii Saudyjskiej, z klubem łączonych jest coraz więcej piłkarzy z najwyższej półki.

Rozpoczyna się właśnie nowy, być może najbardziej radosny, rozdział w historii Newcastle. Właścicielem większościowego pakietu klubowych akcji zostało konsorcjum powołane przez władze Arabii Saudyjskiej. Na jego czele stoi następca tronu, Mohammad bin Salman. W jego rękach znalazło się 80 proc. udziałów.

Sny o futbolowej potędze jak zawsze zaczynają nabierać realnych kształtów, gdy pojawiaj się nazwiska piłkarzy i trenerów. Oczywiście te najmocniej działające na wyobraźnię. Już najbliższego lata do zespołu z St. James’ Park dołączyć mają zawodnicy, których w Europie nikomu nie trzeba przedstawiać.

Reklama

Jak donosiliśmy wcześniej, w pierwszej kolejności padły nazwiska potencjalnych trenerów, którzy mieliby objąć stery drużyny. Główni faworyci to Mauricio Pochettino i Massimiliano Allegri. Spekulacje szybko jednak skupiły się na zawodnikach.

Główny nacisk Arabowie kładą na graczy o potencjale ofensywnym. ESPN informuje, że pierwszymi nabytkami "Srok" mogą zostać Edinson Cavani (PSG), Dries Mertens (Napoli) oraz Philippe Coutinho, któremu kończy się wypożyczenie z Barcelony do Bayernu. Z kolei dyrygentem defensywy miałby być od nowego sezonu Kalidou Koulibaly - obecnie klubowy kolega Mertensa.   

Szejkowie mają ambicje, by Newcastle stał się najpotężniejszym i najbogatszym klubem świata. Na dzień dobry zamierzają zainwestować w marzenia przynajmniej 200 mln euro. Jak szybko zobaczymy efekty? Kibice "Srok" na mistrzostwo Anglii, piąte w klubowej kolekcji, czekają od 1927 roku.

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

UKi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje