Reklama

Reklama

  • 1 .Liverpool FC (13 pkt.)
  • 2 .Manchester City (10 pkt.)
  • 3 .Manchester United (10 pkt.)
  • 4 .Chelsea Londyn (10 pkt.)
  • 5 .Everton (10 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (9 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Premier League. Kibice MU wdarli się na teren ośrodka treningowego

Do niepokojących scen doszło w czwartkowy ranek w Carrington. Grupa zdeterminowanych kibiców blokowała wjazd do ośrodka treningowego Manchesteru United. Część z nich wdarła się na strzeżony teren.

To forma protestu wobec polityki zarządzania klubem przez rodzinę Glazerów, która na Old Trafford pojawiła się w 2005 roku. Stosunki między nowymi właścicielami a fanami "Czerwonych Diabłów" nigdy nie były poprawne. Uległy pogorszeniu, gdy okazało się, że MU aktywnie uczestniczy w powołaniu do życia Superligi.  

"Około 9:00 rano grupa kibiców znalazła się na terenie naszego ośrodka treningowego. Budynki były właściwie zabezpieczone. Po rozmowach z kierownikiem obiektu grupa opuściła placówkę" - czytamy w komunikacie wydanym przez MU.

Wcześniej blokowano wjazd na teren ośrodka. Protest trwał w sumie godzinę.  

Reklama

Joel Glazer: Wysłuchaliśmy waszego głosu

Dzień wcześniej boss klubu, Joel Glazer, wystosował do kibiców list otwarty. Przepraszał w nim za zaangażowanie w powołanie do życia Superligi.  

"Wyraziliście swój sprzeciw wobec europejskiej Superligi, a my wysłuchaliśmy waszego głosu. Zrozumieliśmy, że postąpiliśmy źle i chcemy teraz pokazać, że potrafimy to naprawić. Chociaż rany są świeże i zdaję sobie sprawę, że ich zagojenie się zajmie trochę czasu, to pragnę zapewnić, że jestem osobiście zaangażowany w odbudowę waszego zaufania" - czytamy w liście Glazera.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Jak pokazuje poranny incydent, narracja Glazera nie trafiła do wszystkich adresatów.

UKi

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje