Reklama

Reklama

Premier League. Kamil Grosicki może mieć nowego rywala w West Bromwich Albion

Sytuacja Kamila Grosickiego w West Bromwich Albion jest skomplikowana, a może stać się jeszcze trudniejsza. Klub chce sprowadzić Ahmeda Musę, który występuje na podobnej pozycji i jest graczem o zbliżonym do "Grosika" profilu.

28-letni nigeryjski pomocnik jest do wzięcia za darmo, po tym jak w listopadzie rozwiązał kontrakt w Arabii Saudyjskiej. West Brom chce poszerzyć swój potencjał w ofensywie, nie wydając dużych pieniędzy. Ma to pomóc uniknąć relegacji do Championship.

Musa może otrzymać ofertę krótkoterminowego kontraktu, do końca sezonu 2020/21. Nie byłaby to pierwsza przeprawa tego zawodnika w Premier League. Swoich sił próbował już w Leicester City w latach 2016-2018, zagrał w 33. meczach, ale strzelił tylko pięć goli.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Zwolennikiem sprowadzenia Musy jest menedżer Sam Allarydyce, który początkowo nie darzył specjalnym zaufaniem Kamila Grosickim. W ostatnich trzech meczach WBA sytuacja uległa jednak zmianie i Polak wychodził do gry w podstawowym składzie (zaliczył jedną asystę). "The Baggies" wciąż okupują jednak miejsca w tabeli zagrożone spadkiem.

Całkiem niedawno do West Brom dołączył Robert Snodgrass, który także rywalizuje z Grosickim o miejsce w składzie. Zwiększająca się konkurencja może sprawić, że "Grosik" zmieni barwy klubowe. W ostatnich tygodniach pojawiły się pogłoski, że zainteresowanymi transferem 32-latka mogą być Nottingham Forest i grecki Olympiakos Pireus.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL