Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (65 pkt.)
  • 2 .Manchester United (50 pkt.)
  • 3 .Leicester City (49 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Premier League. Juergen Klopp: Poza futbolem najważniejszy jest dla mnie biathlon

Trener piłkarzy Liverpoolu Juergen Klopp wyjawił w reportażu kanału norweskiej telewizji TV2, że poza futbolem ze wszystkich sportów najbardziej pasjonuje go biathlon, a największym sportowcem jest dla niego legenda tej dyscypliny Ole Einar Bjoerndalen.

Klopp wytłumaczył, że pochodzi ze Schwarzwaldu i od dziecka interesował się sportami zimowymi, a szczególnie biathlonem. Po przeprowadzce do Anglii był zaskoczony ignorancją Anglików w stosunku do zimowych dyscyplin.

Reklama

"Tu, w Anglii nikt nie ma bladego pojęcia na temat biathlonu, a kiedy tłumaczę, że jest to bieg narciarski połączony ze strzelaniem nikt kompletnie tego nie rozumie. Opisując kompletnie tu nieznanego Bjoerndalena tłumaczę, że to jest taki zawodnik jak Franz Beckenbauer, Pele i Bobby Moore w jednej osobie" - powiedział Klopp.

Na zaproszenie TV2 z dziennikarzami poleciał do Liverpoolu Bjoerndalen, który po zakończeniu kariery w kwietniu został zatrudniony przez stację jako komentator.

Klopp był zachwycony: "naprawdę nie spodziewałem się spotkać z taką gwiazdą i moim idolem. To tak jak spotkać się z Muhammadem Ali".

Bjoerndalen przyznał z kolei, że był zaskoczony kompetencją Kloppa dotyczącą biathlonu: "on zna każdy szczegół tego sportu i widać, że śledzi każde zawody i jest wielkim fanem tej dyscypliny".

Norweg jest legendą biathlonu i startował na sześciu zimowych igrzyskach olimpijskich. Zdobył w nich 13 medali w tym osiem złotych, cztery srebrne i brązowy. Dorobek mistrzostw świata to 45 medali w tym 20 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych. Norweg wygrał biathlonowy Puchar Świata w punktacji generalnej sześć razy, a indywidualnie stawał 94 razy na najwyższym stopniu podium. Raz też triumfował w zawodach PŚ w biegach narciarskich (2006).

Zbigniew KuczyńskiDowiedz się więcej na temat: Juergen Klopp | Ole Einar Bjoerndalen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje