Reklama

Reklama

Premier League. Juergen Klopp negatywnie ocenił działania rządu

- Często jako jedyny w miejscach publicznych noszę rękawiczki i maseczkę. Czuję się jak obcy, ale wiem, że tak możemy chronić zdrowie - powiedział Juergen Klopp w odniesieniu do epidemii koronawirusa w Anglii. Niemiecki trener zdecydowanie negatywnie ocenił działania brytyjskiego rządu.

Szkoleniowiec Liverpoolu, Juergen Klopp, bardzo negatywnie ocenił działania angielskiego rządu w związku z epidemią koronawirusa. Niemiec stwierdził, że politycy nie zareagowali odpowiednio pomimo tego, że Anglia została później dotknięta wirusem. 

- Szczerze ani przez chwilę nie martwiłem się o to, czy zostanie odebrany nam tytuł. Martwiłem się jedynie o osoby, które umierają. Porównując działania rządów w Anglii i w Niemczech, może wydawać się, że oba kraje są z innych planet - stwierdził Klopp, cytowany przez goal.com. 

- Osobiście nie rozumiem dlaczego Anglicy tak późno zaczęli nosić maseczki w przestrzeniach zamkniętych (15 czerwca). Inne kraje robiły to o wiele wcześniej i liczba zmarłych tam jest niższa niż w Wielkiej Brytanii. Takie są fakty. Ja na stacji benzynowej często jako jedyny jestem w maseczce i rękawiczkach, czuję się trochę jak obcy, ale wiem, że to może pomóc chronić zdrowie - dodał. 

Do tej pory w Anglii stwierdzono ponad 303 tysiące przypadków zakażeń, a wirus zabił powyżej 42 tysięcy osób. 

Reklama

Przed najbliższym spotkaniem Klopp odniósł się również do dominacji Liverpoolu w Premier League. Niemiec stwierdził, że ekipa z Merseyside nie może być póki co porównywana do Manchesteru United z najlepszych okresów. 

- Oni mieli niesamowitą drużynę, ze świetnym szkoleniowcem i fantastycznym wyczuciem co do transferów. Musielibyśmy odnieść takie same sukcesy jak United, a nawet więcej - powiedział Niemiec. 

Liverpool rozegra kolejne spotkanie już dziś (21.06). Podopieczni Kloppa zmierzą się w derbowym starciu z Evertonem. 

Premier League - wyniki, terminarz, tabela

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL