Reklama

Reklama

Premier League - Jose Mourinho zapłaci za atak na sędziów

W Anglii nie pozwalają nikomu ingerować w pracę sędziów. Przekonał się o tym na własnej skórze menedżer Chelsea Londyn - Jose Mourinho.

Mourinho został ukarany grzywną w wysokości 50 tysięcy funtów i zakazem stadionowym na jedno spotkanie za oskarżanie sędziów o stronniczość.

Po meczu Chelsea z Southampton rozegranym 3 października i przegranym przez zespół z Londynu 1-3, Mourinho bardzo negatywnie ocenił pracę sędziów. Zarzucił im stronniczość, powiedział, że "sędziowie świadomie nie podejmują ewidentnych decyzji na korzyść jego drużyny".

Komisja dyscyplinarna Angielskiej Federacji Piłkarskiej uznała, że uwagi szkoleniowca były "czynem nagannym", domniemanie stronniczości sędziów jest niedopuszczalne.

Reklama

Grzywnę szkoleniowiec musi zapłacić bezzwłocznie, ale zakaz stadionowy wejdzie w życie tylko wtedy, jeżeli ponownie dopuści się podobnego naruszenia przepisów przed 13 października 2016 roku. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy