• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (22 pkt.)
  • 7 .Manchester United (21 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Premier League. Jan Bednarek najskuteczniejszym Polakiem w dziejach ligi

Jan Bednarek strzelił gola w meczu 23. kolejki Southampton FC - Wolverhampton Wanderers, przegranym przez gospodarzy 2-3. Polak otworzył wynik spotkania. To jego drugie trafienie w Premier League.

23. kolejka Anglia - Premier League
2020-01-18 16:00 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 31152 | Arbiter: D. England
R. Jimenez 65',76'

Bednarek skierował piłkę do siatki po kwadransie gry. W polu karnym dostawił nogę do piłki centrowanej z rzutu wolnego. Futbolówka skozłowała przed defensorem reprezentacji Polski i po chwili znalazła się w górnym rogu bramki gości.

Strzałem głową jeszcze przed przerwą prowadzenie "Świętych" podwyższył Shane Long. W tym momencie wydawało się, że passa meczów bez porażki ekipa Southampton wydłuży do siedmiu. A cztery ostatnie - licząc ligę i Puchar Anglii - zakończy triumfem.

Po zmianie stron "Wilki" odrobiły jednak straty na przestrzeni 12 minut. Najpierw trafił Pedro Neto, a potem Raul Jimenez z rzutu karnego. Goście nie zamierzali jednak na tym poprzestać. Kiedy na niespełna kwadrans przed końcem na liście strzelców ponownie znalazł się Jimenez, stało się jasne, że gospodarze znaleźli się w poważnych tarapatach. I rzeczywiście - do końcowego gwizdka nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania.

Dla Polaka to druga bramka w lidze angielskiej. Pierwsza zaliczył w debiucie - 14 kwietnia 2018 roku. Na własnym terenie Southampton uległo wówczas Chelsea Londyn 2-3. Tym samym 23-latek stał się najskuteczniejszym Polakiem w ekstraklasie Anglii, odkąd przyjęła formułę Premier League. Po jednym golu mają na swoim koncie Robert Warzycha (1992) i Marcin Wasilewski (2015).

Rui Patricio
 15′ 57′ Jan Bednarek
Rúben Diogo da Silva Neves88′
71′ Stuart Armstrong
Leander Dendoncker
Pierre Emil Hoejbjerg
Joao Moutinho
78′ Nathan Redmond
Romain Saïss
29′ James Ward-Prowse
Pedro Lomba Neto  53′ 86′
 35′ 71′ Shane Long
Oskar Buur
78′ Sofiane Boufal
Maximilian Kilman86′
71′ Moussa Djenepo
Bruno André Cavaco Jordão
Romeu Vidal Oriol
Morgan Gibbs-White
71′ Che Adams