• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Premier League. Hit na remis. Bez bramek w starciu Liverpoolu z Manchesterem United

Liverpool FC zremisował 0-0 z Manchesterem United w ramach 19. kolejki Premier League. Obrońcy mistrzowskiego tytułu wciąż tracą w ligowej tabeli trzy punkty do "Czerwonych Diabłów".

Pierwsze strzały w kierunku bramki zostały oddane dopiero po pierwszym kwadransie gry. Uderzenie w wykonaniu Roberto Firmino i Andrew Robertsona z Liverpoolu były jednak niecelne.

Po drugiej stronie boiska przestrzelił Paul Pogba, a zaledwie centymetrów zabrakło Bruno Fernandesowi by otworzyć bramkowo wynik potyczki.

W 35. minucie do wysiłku został zmuszony David De Gea, broniąc próbę Firmino. Dopiero minutę wcześniej pierwszy strzał w lustro bramki oddały "Czerwone Diabły". To najdłuższy okres w tym sezonie ligowym, gdy Manchester czekał na celne uderzenie.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W drugiej połowie dominowały dobre interwencje w obronie. W dwóch sytuacjach musiał wykazać się Alisson, gdy strzałami niepokoił go Fernandes.

Hit pomiędzy obrońcami mistrzowskiego tytułu i liderem rozgrywek był popisem nieskuteczności napastników i jednocześnie udanym występem obu bramkarzy.

W ostatnich minutach Alisson uratował swój zespół odbijając strzał Pogby, a chwilę wcześniej De Gea powstrzymał szarżę Thiago, zachowując czyste konto.

Tym samym United nie ponieśli porażki w 12. meczu z rzędu. Manchester jest liderem pierwszy raz od 2013 roku. Remis uzyskany na Anfield może sprawić, że "The Reds" wypadną poza czołową trójkę. Stanie się tak, jeżeli Manchester City wygra spotkanie z Crystal Palace (niedziela, godzina 20:15).

Aaron Wan-Bissaka
65′ Tavares Fabinho
Victor Lindeloef
Jordan Henderson
Harry Maguire
Andrew Robertson
Luke Shaw
33′ 76′ Xherdan Shaqiri
Scott McTominay
89′ Georginio Wijnaldum
Paul Pogba
Alcantara Thiago
Anthony Martial61′
Mohamed Salah
Frederico Rodrigues Santos
85′ . Roberto Firmino