Reklama

Reklama

Premier League. Hennessey i jego "heil Hitler" Polacy fundują mu wycieczkę do Auschwitz

Bramkarz Crystal Palace i reprezentacji Walii Wayne Hennessey podczas imprezy klubowej, zasalutował w kierunku fotografa wykonując gest "heil Hitler". Kiedy zobaczyli to polscy kibice angielskiego klubu zaoferowali, że zafundują zawodnikowi wycieczkę do obozu Auschwitz-Birkenau.

Walijczyk wykonał gest podczas klubowej kolacji drużyny Crystal Palace. Tym zachowaniem rozczarowany był jego menedżer Roy Hodgson, który ocenił, że Hennessey musi powiększyć swoją wiedzę na temat najnowszej historii.

Zachowanie bramkarza spotkało się też z reakcją kibiców. Polski fanklub klubu Crystal Palace za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zwrócił się do zawodnika oferując mu zorganizowanie i opłacenie wycieczki do muzeum Auschwitz-Birkenau, aby ten mógł się dowiedzieć więcej na temat nazizmu.

"Cześć Wayne Hennessey! Jeżeli nie wiesz czym jest nazistowskie pozdrowienie, kim był Adolf Hitler, to zapraszamy cię do odwiedzenia obozu śmierci w Polsce - na przykład Auschwitz-Birkenau. Kupimy Ci bilet, jeśli chcesz" - czytamy na Twitterze.

Reklama

Na razie bramkarz nie zareagował na tę propozycję.

Crystal Palace na co dzień występuje w angielskiej Premier League. Londyński zespół obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Autor: Arkadiusz Grochot

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL