Reklama

Reklama

Premier League. Harry Kane podał, gdzie chce zagrać

Informacja jest co najmniej zaskakująca. Harry Kane, napastnik Tottenhamu i kapitan angielskiej reprezentacji zdradził, że chciałby zagrać w Stanach Zjednoczonych, ale w lidze… futbolu amerykańskiego.

Jeszcze nie teraz, kiedy ma przed sobą najlepsze lata w karierze piłkarskiej, ale na zakończenie swojej przygody ze sportem.

- Taki jest mój cel. Chciałbym sprawdzić się w lidze NFL za 10-12 lat - powiedział Kane w stacji ESPN, argumentując to dość oryginalnie. - Jeśli ktoś grał w Premier League oraz na mundialu, a potem wystąpiłby w lidze futbolu amerykańskiej, to ma chyba prawo, aby zostać uznanym z jednego z najlepszych sportowców w historii?

Kapitan Anglików przyznał, że ogląda amerykańskie rozgrywki na bieżąco, szczególnie kibicuje aktualnym mistrzom NFL, New England Patriots, utrzymuje też kontakt z emblematycznym liderem Tomem Bradym.

Reklama

Kane twierdzi nawet, że niemal 42-letni quarterback "Patriotów", sześciokrotny zwycięzca Super Bowl, był dla niego inspiracją w latach młodzieńczych. - Gdy zaczynał, niewiele osób myślało, że może zostać tak ważnym zawodnikiem albo nawet że w ogóle się przebije do NFL. A tymczasem został najlepszym quarterbackiem w historii - mówi napastnik Tottenhamu, który w tym sezonie strzelił już 24 gole we wszystkich rozgrywkach i jest jednym z kandydatów, aby latem przejść do Realu Madryt.

RP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL