Reklama

Reklama

Premier League. Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu

Czteroletni kontrakt z Liverpool FC podpisał Fabian Mrozek. Tym samym 17-latek stał się jednym z trzech polskich bramkarzy, którzy są obecnie graczami "The Reds". Ekwiwalent za jego wyszkolenie trafi na konto FC Wrocław Academy.

Jak donosi "Gazeta Wrocławska", Mrozek został uznany przez skautów mistrza Anglii "numerem jeden w roczniku 2003 w całej Europie". Takie miano musi działać na wyobraźnię. Czy młokos pójdzie śladami Jerzego Dudka, który z klubem z miasta Beatlesów wygrał Ligę Mistrzów?

Wyczyn Dudka pamiętamy doskonale, mimo że od stambulskiego finału minęło już 15 lat. Znakomitą postawą w dogrywce meczu z Milanem, a potem w serii rzutów karnych, Polak w ogromnym stopniu przyczynił się wówczas do triumfu Liverpoolu.

Z "The Reds" Dudek pożegnał się w 2007 roku. Na kolejnego polskiego golkipera w tym klubie przyszło nam czekać blisko dekadę. Stał się nim Kamil Grabara, podpisując kontrakt zimą 2016 roku. 21-latek właśnie wraca na Anfield po wypożyczeniu do Huddersfield FC.

Reklama

Od lata ubiegłego roku jest tam także 17-letni obecnie Jakub Ojrzyński, syn trenera Leszka Ojrzyńskiego. A niebawem dołączy do niego rówieśnik - właśnie Mrozek. On również zamieszka na początku w jednej z angielskich rodzin, opłacanych przez klub.

Przed podpisaniem kontraktu gościł na Anfield kilkakrotnie. "Gazeta Wrocławska" informuje, że wziął udział w dwóch treningach z pierwszą drużyną. Były to wprawdzie zajęcia na siłowni, ale gwiazdy światowego formatu miał na wyciągnięcie ręki.    

Nowy zawodnik Liverpoolu pochodzi z Kluczborka. Do stolicy Dolnego Śląska przeprowadził się bez rodziców już jako 13-latek. Wszystko po to, by rozwijać swój bramkarski talent w FC Wrocław Academy.

W ciągu ostatniego roku pytało o niego kilka innych renomowanych firm - na czele z Juventusem Turyn, Interem Mediolan, Bayernem Monachium i Benficą Lizbona. Po konsultacjach z najbliższymi zdecydował się na przeprowadzkę do Anglii, by być jak najbliżej zespołu prowadzonego przez Juergena Kloppa.

UKi

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL