• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Premier League. Everton - Southampton 1-1, Bournemouth - Tottenham 0-0. Grał Bednarek

Southampton Jana Bednarka podzieliło się punktami z Evertonem po remisie 1-1 w meczu 34. kolejki Premier League. Z kolei Tottenham Hotspur nie potrafił pokonać pogrążonego w kryzysie Bournemouth.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Jan Bednarek po raz kolejny rozegrał całe spotkanie w barwach "Świętych" i już chyba nikt nie wyobraża sobie defensywy Southampton bez polskiego zawodnika. Polak spisał się przyzwoicie, a w 61. minucie zapisał się w protokole meczowym, oglądając żółtą kartkę.

Southampton wyszło na prowadzenie w 31. minucie dzięki bramce Danny'ego Ingsa. Piłka przypadkowo trafiła do napastnika w polu karnym, a ten popisał się znakomity refleksem. "Święci" mogli prowadzić już wcześniej, ale Jamie Ward-Prowse nie wykorzystał rzutu karnego. Jego bomba trafiła w poprzeczkę bramki Evertonu.

Bramkę na wagę remisu dla drużyny z Liverpoolu zdobył Richarlison, po niesamowitym 40-metrowym podaniu Lucasa Digne.

W drugim z czwartkowych spotkań Premier League Tottenham Hotspurt tylko zremisował na wyjeździe 0-0 z AFC Bournemouth. Tym samym drużyna Artura Boruca przełamała serię pięciu porażek z rzędu. Ostatni raz wygrała jednak 1 lutego i prawdopodobnie spadnie do Championship.