• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 7 .Everton (32 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (29 pkt.)

Premier League: Everton FC - Man United 4-0 w 35. kolejce

Everton FC wygrał z Manchesterem United 4-0 w 35. kolejce Premier League. To pierwsza tak wysoka porażka "Czerwonych Diabłów" pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera i pierwsza od dwóch lat, kiedy w takim samym stosunku ulegli Chelsea, również na wyjeździe.

T. Walcott 64'

Gospodarze prowadzenie objęli w 13. minucie. Lucas Digne wrzucił piłkę z autu, Dominic Calvert-Lewin zgrał ją głową, a do spektakularnych nożyc w polu karnym złożył się Richarlison, trafiając pod poprzeczkę.

Na 2-0 "The Toffees" podwyższyli w 28. minucie. Everton wyszedł z kontrą, którą zakończył precyzyjnym strzałem z około 30 metrów Gylfi Sigurdsson.

Richarlison nie dokończył jednak spotkania na Goodison Park. W 51. minucie kontuzjowany Brazylijczyk opuścił plac gry, a zastąpił go Theo Walcott.

Gospodarze nie spoczywali na laurach. W 56. minucie prowadzili już trzema bramkami. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, David de Gea wybił piłkę, ale przed polem karnym przejął ja Digne i strzelił przy słupku.

Po chwili hiszpański bramkarz Manchesteru United w ostatniej chwili zdążył wybijając piłkę nogą sprzed linii bramkowej po dośrodkowaniu z kornera w wykonaniu Sigurdssona.

Klęską United dopełniła się w 64. minucie. Piłkarze "The Toffees" wyszli od autu spod własnej bramki, rozgrywający świetny mecz Sigurdsson zagrał na wolne pole do Walcotta, który w sytuacji sam na sam nie dał szans de Gei.

W końcówce murawę opuścił Digne, po starciu z Paulem Pogbą, którego zastąpił Phil Jagielka.

José Diogo Dalot Teixeira
 56′ 85′ Lucas Digne
Nemanja Matić
23′ 76′ Idrissa Gana Gueye
Paul Pogba
Morgan Schneiderlin
Frederico Rodrigues Santos46′
 28′ Gylfi Thor Sigurdsson
Marcus Rashford77′
Dominic Calvert-Lewin
Romelu Lukaku
 13′ 51′ Richarlison de Andrade
Anthony Martial
Maarten Stekelenburg
Sergio Romero
85′ Phil Jagielka
Ashley Young46′
Tom Davies
Andreas Hoelgebaum Pereira77′
76′ James McCarthy
Jesse Lingard
Ademola Lookman
Juan Mata
Cenk Tosun
Scott McTominay46′ 68′
51′  64′ Theo Walcott
Alexis Sanchez

Piłkarze Manchesteru United skomplikowali sobie walkę o udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Wciąż zajmują szóstą lokatę, tracąc dwa punkty do Chelsea i Arsenalu oraz trzy do Tottenhamu. Poza tym "Czerwone Diabły" straciły w tym sezonie już 48 goli, najwięcej w najwyższej klasie rozgrywkowej od 1978/79, kiedy było ich 63.

Z kolei Everton jest siódmy w tabeli, ale do podopiecznych Solskjaera traci aż 15 punktów.