• 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (18 pkt.)

Premier League: Everton FC - Chelsea Londyn 1-2

Everton FC przegrał z Chelsea Londyn 1-2 w niedzielnym meczu 20. kolejki Premier League. Oba gole dla gości zdobył Frank Lampard.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie. Victor Anichebe trafił w słupek, a do siatki dobił piłkę Steven Pienaar.

Sześć minut później mogło być 2-0, jednak Chelsea uratował słupek po strzale Nikicy Jelavicia z rzutu wolnego. W 26. minucie klasę pokazał bramkarz gości Petr Czech, który obronił groźny strzał z 16 metrów Leona Osmana.

Wyrównał w 42. minucie Frank Lampard idealnie posyłając piłkę tuż przy słupku po dośrodkowaniu Ramiresa.

Na murawie po przerwie nie pojawił się już z powodów problemów z kostką bramkarz "The Blues". Jego miejsce zajął Ross Turnbull.

W 67. minucie znakomicie spisał się Tim Howard broniąc strzał Fernando Torresa z 17 metrów, a po chwili Chelsea uratowała poprzeczka po "główce" pechowego dzisiaj Jelavicia.

Pięć minut później Lampard z bliska trafił do siatki w zamieszaniu pod bramką gospodarzy.

Zwycięstwo "The Blues" mógł przypieczętować w doliczonym czasie gry Fernando Torres, lecz po kontrze pozwolił zablokować się Sylvainowi Distinowi w polu karnym. Ta niewykorzystana okazja słono mogła kosztować zespół Rafaela Beniteza, bo tuż przed końcem Jelavić dostał piłkę na 11. metrze, lecz skiksował.

W ostatnim meczu kolejki Liverpool FC pokonał na wyjeździe Queens Park Rangers 3-0 po dwóch golach Luisa Suareza i Daniela Aggera.

Everton - Chelsea 1-2 (1-1)