• 6 .Liverpool FC (57 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 8 .Everton (55 pkt.)

Premier League. Ekipa Łukasza Fabiańskiego wraca do gry o Ligę Mistrzów!

Burnley FC przegrał 1-2 z West Ham United na zamknięcie 34. kolejki Premier League. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w ekipie gości. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Michail Antonio.

M. Antonio 21',29'

Jeśli "Młoty" nadal marzą o awansie do Ligi Mistrzów, nie mogły sobie już pozwolić na potknięcie. W dwóch poprzednich kolejkach zespół Łukasza Fabiańskiego nie wzbogacił się choćby o punkt. To efekt porażek z Newcastle (2-3) i Chelsea (0-1).

Tym razem WHU sięgnął po pełną pulę i wrócił do wielkiej gry!

Pierwszy cios zadali gospodarze. Za przewinienie w polu karnym Tomasza Souczka arbiter podyktował "jedenastkę". Jej niezawodnym egzekutorem okazał się Chris Wood. Polak wyczuł intencje strzelca, ale nie był w stanie skutecznie interweniować.

Michail Antonio sięga po amunicję

Reakcja londyńczyków? Na wyrównanie potrzebowali niespełna dwie minuty. Kąśliwe dośrodkowanie z bocznego sektora boiska strzałem głową wykończył Michail Antonio i zrobiło się 1-1.

Jeszcze przed upływem półgodziny gry ten sam zawodnik pokonał Nicka Pope'a po raz drugi! Oddał strzał nie do obrony z bliskiej odległości. Wystarczyło na trzecim metrze przystawić nogę jak należy.

Tymczasem Fabiański znalazł się w poważnych opałach w 35. minucie, gdy na piątym metrze przelobował go, a następnie minął Matej Vydra. W ostatniej chwili z odsieczą pospieszył jednak Craig Dawson, wybijając piłkę sprzed pustej bramki.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Gorąco w polu karnym gości zrobiło się ponownie w 64. minucie. Na ich bramkę poszybowały trzy strzały w ciągu niespełna 10 sekund. Potężne uderzenie z półwoleja Josha Brownhilla zostało przez Fabiańskiego zatrzymane. Pierwszą dobitkę Jaya Rodrigueza zablokowali obrońcy, druga okazała się niecelna.

Podopieczni Davida Moyesa awansowali z 6. na 5. miejsce w tabeli. Do lokaty gwarantującej start w LM - okupowanej obecnie przez Chelsea - brakuje im tylko trzech punktów.

Burnley FC - West Ham United 1-2 (1-2)

Bramki: 1-0 Wood (19. karny), 1-1 Michail Antonio (21.), 1-2 Michail Antonio (29.)

Craig Dawson86′
85′ Ben Mee
Mohamed Saïd Benrahma78′
74′ Dwight McNeil
Manuel Lanzini
61′ Matěj Vydra
Jesse Lingard
 19′ (k.) 85′ Chris Wood
Ryan Fredericks
74′ 87′ Johann Berg Guðmunds­son
Benjamin Johnson
Dale Stephens
Conor Coventry
85′ Ashley Luke Barnes