• 6 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 8 .Everton (56 pkt.)

Premier League. Ekipa Łukasza Fabiańskiego bliżej Champions League

West Ham United pokonał 3-2 Leicester City w meczu 31. kolejki Premier League. Całe spotkanie w ekipie zwycięzców rozegrał Łukasz Fabiański. Kolejny znakomity występ zanotował Jesse Lingard, wypożyczony na pół roku z MU.

K. Iheanacho 70',90'

Mimo że jesienią West Ham wygrał na obiekcie Leicester 3-0, tym, razem nie był zdecydowanym faworytem. Przed tym weekendem "Lisy" zajmowały trzecie miejsce w tabeli, czyli jedno wyżej niż rywal. Tymczasem - jak się przez moment wydawało - losy tego spotkania mogły się rozstrzygnąć w zasadzie przed upływem godziny.

Bohaterem pierwszej odsłony okazał się Jesse Lingard. Wynik potyczki otworzył w 29. minucie precyzyjnym strzałem z linii pola karnego, a tuż przed przerwą skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Jarreda Bowena.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Lingard, przebywający na półrocznym wypożyczeniu z MU, może się pochwalić w nowym zespole znakomitymi statystykami. Zaliczył dziewięć gier, zdobył osiem bramek i dołożył do tego trzy asysty.

Krótko po przerwie Bowen sam wpisał się na listę strzelców i wydawało się, że jest "po zawodach". Kolejny gol dla West Hamu padł w 54. minucie. Nie został jednak uznany, bowiem strzelający Issa Diop znajdował się na pozycji spalonej.

Łukasz Fabiański dwukrotnie pokonany

Pierwszą bramkę dla gości zdobył Kelechi Iheanacho. Po prostej stracie rywala oddał niesygnalizowane uderzenie sprzed pola karnego. Zaskoczony Łukasz Fabiański nie zdołał zareagować. W doliczonym czasie gry Nigeryjczyk pokonał polskiego golkipera po raz drugi - tym razem strzałem z kilku metrów po kolejnym błędzie obrony - ale komplet punktów został w Londynie.

Dzięki zwycięstwu "Młoty" wróciły na czwartą lokatę w tabeli, gwarantującą awans do Ligi Mistrzów.

West Ham United - Leicester City 3-2 (2-0)

Bramki: 1-0 Lingard (29.), 2-0 Lingard (44.), 3-0 Bowen (48.), 3-1 Iheanacho (70.), 3-2 Iheanacho (90+1.)

Daniel Amartey46′
30′ 53′ Aaron Cresswell
Wesley Fofana45′
Craig Dawson
Jonathan Grant Evans
Vladimír Coufal
Ricardo Domingos Barbosa Pereira33′
82′ Mark Noble
Youri Tielemans
90′ Arthur Masuaku
Timothy Castagne
10′ Tomáš Souček
Dennis Praet59′
Pablo Fornals Malla
Onyinye Wilfred Ndidi46′
 48′ 84′ Jarrod Bowen
Kelechi Promise Iheanacho  70′, 90′
 29′, 44′ Jesse Lingard
Christian Fuchs
53′ Fabián Cornelio Balbuena González
Luke Thomas46′
Ryan Fredericks
Marc Albrighton59′
82′ Benjamin Johnson
Sidnei Wilson Vieira David Tavares
Conor Coventry
Thakgalo Khanya Leshabela
84′ Mohamed Saïd Benrahma