• 5 .Everton (46 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (45 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 8 .Liverpool FC (43 pkt.)

Premier League. Crystal Palace - West Ham 2-3, Newcastle - Leeds 1-2. Grali Fabiański i Klich

To był dobry wtorek dla Łukasza Fabiańskiego i Mateusza Klicha. Pierwszy z nich zagrał całe spotkanie, a jego West Ham United pokonał 3-2 Crystal Palace. Z kolei Mateusz Klich pojawił się na boisku z ławki rezerwowych, a Leeds United wygrało 2-1 z Newcastle United.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Drużyna Fabiańskiego spisuje się w tym sezonie bardzo przyzwoicie i była faworytem wyjazdowego starcia z Crystal Palace. Polak tradycyjnie rozpoczął mecz w wyjściowym składzie.

Z kolei Mateusz Klich, który regularnie grał w pierwszej jedenastce Leeds, tym razem rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Jego drużyna mierzyła się z Newcastle United.

Fabiański nie zaliczył dobrego początku spotkania, tracąc bramkę już w 3. minucie! Crystal Palace wykorzystało już pierwszą akcję, a Wilfred Zaha zdobył bramkę płaskim strzałem z 16 m.

"Młoty" odpowiedziały niemal natychmiast. Z bardzo trudnej pozycji dośrodkował Michail Antonio, efektownie dośrodkowując na głowę Tomasza Souczka. Czeski pomocnik umieścił ją w bramce! Już w 9. minucie było 1-1.

W 25. minucie było już 2-1 dla West Hamu! Ponownie bramkę dla "Młotów" zdobył Souczek. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Czech znakomicie odnalazł się w polu karnym i z bliska trafił do bramki. Dla środkowego pomocnika był to już siódmy gol w tym sezonie.

West Ham mógł podwyższyć już w kolejnej akcji, ale Michaił Antonio w dobrej sytuacji trafił w słupek. 30-latek przed przerwą miał pecha raz jeszcze, gdy jego niesygnalizowany strzał zatrzymał się na słupku po raz drugi.

Fabiański ze świetnej strony pokazał się na początku drugiej połowy. W sytuacji sam na sam polski golkiper obronił uderzenie Zahy, poradził sobie także z dobitką z ostrego kąta.

W 65. minucie West Ham podwyższył wynik na 3-1. "Młoty" wykorzystały kolejny stały fragment. Kapitalną "główką" piłkę do bramki wpakował Craig Dawson.

Goście mieli wyraźną przewagę, ale w szóstej minucie doliczonego czasu gry rozmiary porażki Crystal Palace zmniejszył jeszcze Michy Batshuayi, ustalając wynik spotkania na 2-3.

Także w meczu Newcastle - Leeds nie trzeba było długo czekać na pierwszego gola. Bramkę dla gości w 17. minucie zdobył Raphinha.

Leeds z drugiej bramki cieszyło się po zmianie stron, gdy piłkę do bramki skierował Stuart Dallas. Radość gości była jednak przedwczesna - system VAR sprawił, że sędzia dopatrzył się zagrania ręką.

W 57. minucie na boisku pojawił się Mateusz Klich, ale nie był to dobry moment dla jego drużyny. Już minutę później Newcastle wyrównało, a na listę strzelców wpisał się Miguel Almiron.

Leeds odpowiedziało niemal natychmiast - już cztery minuty później bramkę na 2-1 zdobył Jack Harrison. Taki wynik utrzymał się do końca meczu, co jest znakomitym rezultatem dla Leeds, które wyraźnie odsunęło się od strefy spadkowej.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Crystal Palace - West Ham United 2-3 (1-2)

Bramki: 1-0 Zaha (3.), 1-1 Souczek (9.), 1-2 Souczek (25.), 1-3 Dawson (65.), 2-3 Batshuayi (90+6.).

Newcastle United - Leeds United 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Raphinha (17.), 1-1 Almiron (58.), 1-2 Harrison (62.).