• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Premier League: Chelsea - Tottenham 2-2

Chelsea zremisowała 2-2 z Tottenham Hotspur w derbach Londynu. Był to zaległy mecz 33. kolejki Premier League. Oba zespoły walczą o przepustkę do gry w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. Na razie bliższa tego celu jest Chelsea.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Juana Maty piłkę do bramki Tottenhamu skierował Oscar.

W 26. minucie Emmanuel Adebayor przejął piłkę na własnej połowie, podciągnął na 20. metr od bramki Chelsea i kapitalnym technicznym strzałem zaskoczył Petra Czecha.

Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Ramires.

Wynik meczu w 80. minucie precyzyjnym strzałem z pola karnego ustalił Gylfi Sigurdsson.

Na dwie kolejki przed końcem Chelsea zajmuje trzecie - ostatnie premiowane bezpośrednim awansem do Ligi Mistrzów miejsce. "The Blues" mają 69 punktów i tracą sześć "oczek" do Manchesteru City oraz 16 do nowego mistrza Anglii Manchesteru United.

Czwarty jest Arsenal Londyn - 67 punktów, piąty - Tottenham - 66 punktów.

Premier League: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO

Dowiedz się więcej na temat: Tottenham Hotspur | Premier League | Liga Mistrzów | Oscary