• 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (29 pkt.)

Premier League. Chelsea Londyn - Leeds United 3-1 w meczu 11. kolejki

Chelsea Londyn pokonała Leeds United 3-1 w meczu 11. kolejki Premier League. Wygrana zapewniła "The Blues" pozycję lidera. W ekipie pokonanych cały mecz rozegrał Mateusz Klich.

11. kolejka Anglia - Premier League
2020-12-05 21:00 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 2000 | Arbiter: Kevin Friend
P. Bamford 4'

Ekipa z Elland Road przyjechała do Londynu pełna respektu dla rywala. Kilka dni wcześniej Chelsea zanotowała fantastyczny występ w Lidze Mistrzów, gromiąc na wyjeździe Sevillę 4-0. Autorem wszystkich bramek był Olivier Giroud.

Kto zdobył pierwszego gola dla londyńczyków dzisiaj? Ten sam Giroud - wystarczyło, że na piątym metrze dostawił nogę jak należy. Zanim jednak to uczynił, podopieczni Franka Lamparda przegrywali 0-1.

Już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Patrick Bamford. Po szybkim ataku stanął oko w oko z Edouardem Mendy, minął go z gracją i skierował piłkę do pustej bramki.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl - kliknij!

Wynik remisowy utrzymywał się aż do 61. minuty. Wówczas centrę z rzutu rożnego zamienił strzałem głową na gola Kurt Zouma. A w trzeciej minucie doliczonego czasu rezultat ustalił Christian Pulisic.

Zwycięstwo wysforowało ekipę ze Stamford Bridge na czoło tabeli. Na jak długo? Tylko o punkt mniej mają Tottenham i Liverpool. Oba zespoły do gry przystępują już jutro. "The Spurs" rozegrają derby z Arsenalem, z kolei mistrzowie Anglii podejmą ekipę Wolverhampton.

Luke Ayling
 61′ Kurt Happy Zouma
Robin Koch9′
Thiago Silva
Liam Cooper
Ben Chilwell
Ezgjan Alioski69′
67′ Kai Havertz
Stuart Dallas
Mason Mount
Raphael Dias Belloli90′
N'Golo Kanté
Jack Harrison57′
30′ Hakim Ziyech
Kalvin Phillips
 27′ 79′ Olivier Giroud
Ian Carlo Poveda-Ocampo57′
67′ Mateo Kovaczić
. Helder Costa
30′  90′ Christian Pulisic