• 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Premier League: Chelsea Londyn - Arsenal Londyn 2-2 w 24. kolejce

Co za derby Londynu! Chelsea zremisowała z Arsenalem 2-2 w 24. kolejce Premier League. Goście, którzy przez większość meczu grali w osłabieniu, oddali tylko dwa strzały. Dla porównania "The Blues" aż 19, w tym osiem celnych.

24. kolejka Anglia - Premier League
2020-01-21 21:15 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 40577 | Arbiter: S. Attwell
Bellerín 87'

"Kanonierzy" w niewielkim odstępie ponieśli dwie straty. W 26. minucie Tammy Abraham dostał prostopadłe podanie, minął już bramkarza Bernda Leno, ale został sfaulowany przez Davida Luiza. Brazylijczyk zobaczył czerwona kartkę.

Dwie minuty później goście już przegrywali. Jorginho pewnie wykorzystał rzut karny. Niemiecki golkiper wyczuł strzelca, rzucił się w prawy róg, ale nie zdołał dotknąć dobrze posłanej piłki.

Chelsea miała przewagę, ale niespodziewanie dała sobie strzelić gola w 63. minucie. "The Blues" wykonywali rzut rożny, piłkę wybił głową Shkodran Mustafi, a dopadł do niej Gabriel Martinelli. Brazylijczyk ruszył z nią do przodu, a na środku boiska potknął próbujący mu przeszkodzić N’Golo Kante. To była woda na młyn dla 18-latka, który nie dał się już nikomu dogonić, a następnie na spokoju wykorzystał sytuację sam na sam z Kepą Arrizabalagą. To był pierwszy strzał gości w tym meczu!

Martinelli został pierwszym nastolatkiem, który zdobył 10 bramek dla Arsenalu w jednym sezonie, we wszystkich rozgrywkach, od Nicolasa Anelki (1998/99).

Podopieczni Franka Lamparda po raz drugi wyszli na prowadzenie w 84. minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym z lewej strony dośrodkował Callum Hudson-Odoi, a piłkę do siatki wpakował Cesar Azpilicueta.

Trzy minuty później znowu był jednak remis. Hector Bellerin przymierzył z linii pola karnego poza zasięgiem Arrizabalagi.

Bernd Leno
 84′ Cesar Azpilicueta
Héctor Bellerín  87′
59′ Andreas Christensen
. David Luiz26′
21′ Emerson Palmieri dos Santos
Shkodran Mustafi
Antonio Ruediger
Mesut Oezil55′
 28′ (k.) Luiz Frello Jorginho