• 6 .Wolverhampton Wanderers (43 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (41 pkt.)

Premier League: Chelsea - Liverpool 1-2

Liverpool nie do zatrzymania! Podopieczni Juergena Kloppa wygrali szósty kolejny mecz tego sezonu w Premier League, pokonując 2-1 na wyjeździe Chelsea.

Triumfatorzy Ligi Mistrzów przewodzą w tabeli z kompletem 18 punktów i już o pięć wyprzedzają mistrza Anglii, Manchester City. Ekipa Liverpoolu po raz ostatni świętowała mistrzostwo kraju w 1990 roku.

"The Reds" objęli prowadzenie w Londynie już po niespełna kwadransie gry. Mohamed Salah zagrał krótko podeszwą z rzutu wolnego, a Trent Alexander-Arnold posłał petardę w okienko bramki "The Blues". Kepa nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

W 27. minucie kibice na Stamford Bridge przedwcześnie cieszyli się z wyrównania, gdy piłkę do siatki skierował Cesar Azpilicueta. Sędzia dopatrzył się spalonego.

Po chwili było już 2-0 dla gości. Kolejny rzut wolny przyniósł dośrodkowanie Andy'ego Robertsona z lewej strony i efektowną główkę Roberto Firmino.

Po przerwie Kepa kilka razy ratował drużynę Chelsea przed utratą kolejnych bramek, ale gospodarze nie złożyli broni.

W 71. minucie drużynę poderwał N'Golo Kante, który kapitalnie wdarł się w linię defensywną Liverpoolu i precyzyjnym strzałem w okienko zdobył kontaktową bramkę.

Podopieczni Franka Lamparda nieco odważniej zaatakowali w końcówce, ale nie zdołali zdobyć wyrównującej bramki. Najbliższy szczęścia był wprowadzony w drugiej połowie Michy Batshuayi, który główkował tuż obok słupka. Fatalnie spudłował za to z kilku metrów Mason Mount.

Na razie gracze Chelsea muszą się zadowolić miejscem w środku tabeli.

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

6. kolejka Anglia - Premier League
2019-09-22 17:30 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 40638 | Arbiter: M. Oliver
Trent Alexander-Arnold  14′ 57′
42′ Andreas Christensen
Joel Matip
15′ Emerson Palmieri dos Santos
Andrew Robertson
20′ Fikayo Tomori
Virgil van Dijk
Mason Mount
Tavares Fabinho78′
Luiz Frello Jorginho
Jordan Henderson84′
 71′ N'Golo Kanté
Georginio Wijnaldum
84′ Mateo Kovaczić
Mohamed Salah90′
. Willian
. Roberto Firmino  30′
77′ Tamy Abraham
Sadio Mané71′
Wilfredo Daniel Caballero
Caoimhin Kelleher
15′ 90′ Marcos Alonso
Joe Gomez90′
42′ Kurt Happy Zouma