• 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Premier League. Chelsea demoluje Tottenham na jego terenie

W hicie 5. kolejki Premier League doszło do derbów Londynu. Tottenham przegrał u siebie z Chelsea 0-3. Dzięki zwycięstwu "The Blues" wysforowali sie na pozycję lidera. W tym sezonie pozostają niepokonani.

5. kolejka Anglia - Premier League
2021-09-19 17:30 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 60059 | Arbiter: Paul Tierney
A. Rüdiger 90'

Harry Kane kontra Romelu Lukaku! Na to starcie czekała nie tylko piłkarska Anglia. Tymczasem żaden z nich nie pokonał dzisiaj bramkarza rywali. Emocji jednak nie brakowało.

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Przed pierwszym gwizdkiem uczczono pamięć zmarłego w niedzielę Jimmy'ego Greavesa, największej legendy Tottenhamu, byłego gracza Chelsea i mistrza świata z 1966 roku. Więcej o nim przeczytasz TUTAJ.

Mecz z większym impetem rozpoczęli gospodarze. Już po pierwszych pięciu minutach mieli na koncie dwa strzały, tyle że... niecelne. Najpierw Heung-min Son przymierzył sprzed pola karnego i trafił w jednego ze swych kolegów, chwilę później Kane huknął z rzutu wolnego w mur.

Goście zagrozili bramce "The Spurs" dopiero w 26. minucie, gdy na techniczne uderzenie sprzed "szesnastki" zdecydował się środkowy obrońca Andreas Christensen. Piłka nieznacznie minęła jednak słupek od zewnętrznej strony.

W odpowiedzi przed szansą otwarcia wyniku stanął niebawem Son. Znalazł się oko w oko z Kepą Arrizabalagą, ale za mocno wypuścił sobie futbolówkę i ta padła łupem hiszpańskiego golkipera.

Tottenham - Chelsea. Tahigo Silva otwiera wynik spotkania

Drugą odsłonę znakomicie rozpoczęli goście. Po centrze z rzutu rożnego Marcosa Alonso najwyżej do piłki wyskoczył Thiago Silva i strzałem głową umieścił ją w siatce. 0-1!

Tottenham nie był w stanie odpowiedzieć równie skutecznym uderzeniem. Zanim gospodarze zdążyli przegrupować szyki, przegrywali już różnicą dwóch goli. Na listę strzelców wpisał się tym razem N'golo Kante, który w przerwie zmienił Masona Mounta.

Francuz zdecydował się na strzał i trafił do siatki po rykoszecie - futbolówka zmienił tor lotu, odbijając się od Erica Diera, a następnie od słupka. 0-2!

Mecz mógł zakończyć się pogromem. Chelsea bliska była podwyższenia wyniku w 75. minucie, gdy głową po dośrodkowaniu z kornera uderzał ponownie Thiago Silva - tym razem jednak znakomitą interwencją na linii popisał się Hugo Lloris.

W innej sytuacji świetną okazję zaprzepaścił wprowadzony z ławki rezerwowych Timo Werner. Niemiec fatalnie przyjął piłkę w polu karnym rywala i zmarnował szansę na zdobycie bramki. Zrehabilitował się za to już w doliczonym czasie gry, zaliczając asystę przy golu swego rodaka Antonio Ruedigera. 0-3!

Wysoka wygrana dała "The Blues" pozycję lidera Premier League. W tym sezonie wybrańcy Thomasa Tuchela pozostają niepokonani.

Tottenham - Chelsea 0-3 (0-0)

Bramka: 0-1 Thiago Silva (49.), 0-2 Kante (57.), 0-3 Ruediger (90+2.)

Andreas Christensen
83′ Cristian Gabriel Romero
Antonio Ruediger  90′
Eric Dier
Thiago Silva  49′
Sergio Reguilón Rodríguez
Cesar Azpilicueta
62′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Luiz Frello Jorginho
62′ Giovani Lo Celso
Trevoh Chalobah
83′ Davinson Sánchez Mina
N'Golo Kanté46′  57′
62′ Oliver Skipp
. Saul Niguez
Harry Winks
Hakim Ziyech
62′ Bryan Gil Salvatierra