Reklama

Reklama

  • 1 .Tottenham Hotspur Londyn (20 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (20 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (18 pkt.)
  • 4 .Leicester City (18 pkt.)
  • 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Premier League. Cardiff wydało oświadczenie po śmierci Emiliana Sali

„Z ogromnym smutkiem” klub Cardiff City wydał oficjalne oświadczenie, gdy okazało się, że ciało wyciągnięte z wraku awionetki, która spadła nad kanałem La Manche to Emiliano Sala, który dwa dni przed tragiczną śmiercią podpisał nowy kontrakt, przechodząc do Walii z francuskiego Nantes.

Klub powołuje się na doniesienia policji, potwierdzające formalną identyfikację ciała. Przypomnijmy, wrak niewielkiego samolotu został odnaleziony już przez kilkoma dniami, w środku znaleziono jedno ciało, ale nie było pewności, czy to argentyński piłkarz czy pilot David Ibbotson, który sterował tą awionetką również w drodze z Cardiff do Francji. Ostatecznie okazało się, że w środku wraku do końca pozostał 28-letni zawodnik.

Reklama

"Rodziny pana Sali i pilota Davida Ibbotsona zostały o wszystkim powiadomione i będą mogły korzystać ze wsparcia osób, które są do tego przygotowane" - czytamy w lakonicznym komunikacie. Przedstawiciele klubu składają też oczywiście kondolencje, zapewniając, że obie ofiary na zawsze pozostaną w ich pamięci.

Emiliano Sala grał w Nantes od 2015 roku. Bieżący sezon był zdecydowanie najlepszy w jego karierze, napastnik strzelił w nim 12 goli, przez pewien czas był nawet najskuteczniejszym Argentyńczykiem w Europie, przed Leo Messim. Dobra gra przyczyniła się do transferu do Premier League, choć sam zawodnik podchodził do tego bardzo sceptycznie, bo dobrze czuł się w Nantes.

Tuż po podpisaniu kontraktu z Cardiff chciał jeszcze pożegnać się z francuskimi kolegami, jednak droga powrotna, późnym wieczorem 21 stycznia, zakończyła się katastrofą. Pierwotne poszukiwania nie przyniosły efektów. Oficjalnie piłkarz i pilot byli uznawani za zaginionych. Dopiero akcja rodziny, która się z tym nie pogodziła i publiczna zbiórka środków na wznowienie poszukiwań pozwoliły na odnalezienie wraku i identyfikację jednego z ciał, które znajdowało się w środku. Drugie jest cały czas poszukiwane.

Ostatnie doniesienia - z czwartku - wskazywały również, że próba wydobycia szczątków samolotu na powierzchnię zakończyła się niepowodzeniem. Dlatego wyciąganie wraku musi być ponowione.

RP


Dowiedz się więcej na temat: Emiliano Sala | Ligue1 | Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje