• 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (29 pkt.)

Premier League: Cardiff City - Liverpool FC 0-2 w 35. kolejce

Liverpool FC pokonał na wyjeździe Cardiff City 2-0 w meczu 35. kolejki Premier League. "The Reds" są liderem tabeli i wciąż walczą o mistrzostwo Anglii - pierwsze od 1990 roku.

35. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-21 17:00 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 33082 | Arbiter: M. Atkinson
Cardiff City FC
Liverpool FC
0
2
G. Wijnaldum 57'
J. Milner 81'

Dla Liverpoolu liczyło w tym meczu liczyło się tylko zwycięstwo. Dlatego nie dziwi, że Juergen Klopp dokonał tylko trzech zmian w jedenastce w porównaniu do meczu w Porto, w Lidze Mistrzów. Tym razem od pierwszej minuty wybiegli: Jordan Henderson, Naby Keita i Roberto Firmino.

Walczący o utrzymanie gospodarze nie zamierzali jednak paść na kolana przed walczącym o mistrzostwo Anglii rywalem. Oczywiście "The Reds" mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, mieli okazje, ale zawodnicy Cardiff od czasu do czasu tez próbowali coś zrobić z przodu.

W końcu jednak podopiecznym Kloppa udało się strzelić gola. W 57. minucie  z rzutu rożnego dośrodkował Trent Alexander-Arnold, a niepilnowany Georginio Wijnaldum z 10 metrów pokonał Neila Etheridge’a.

W 64. minucie powinien być remis. Po centrze z kornera z piłka minął się Alisson, ale Sean Morrison nie trafił w nią przed pustą bramką, ta tylko prześlizgnęła się po jego plecach!

Liverpool podwyższył w 81. minucie, kiedy James Milner wykorzystał rzut karny. Wcześniej nie popisał się Morrison. Obrońca gospodarzy najpierw nabił piłką Firmino, a następnie walczył o nią z Mohamedem Salahem, kładąc przed dłuższą chwilę ręce na ramionach Egipcjanina, co skłoniło sędziego do podyktowania "jedenastki".

Jordan Henderson
80′ Aron Einar Gunnarsson
Naby Deco Keita71′
79′ Joe Ralls
Georginio Wijnaldum  57′
67′ El-Hadji Baye Oumar Niasse
Mohamed Salah
83′ David Junior Hoilett
Joe Gomez86′
79′ Leandro Bacuna
Tavares Fabinho71′ 75′
Bobby De Cordova-Reid
James Milner75′  81′ (k.) 90′
Kadeem Harris
Xherdan Shaqiri
83′ Josh Murphy
Divock Origi
67′ Kenneth Zohore
Daniel Sturridge

Po niedzielnym zwycięstwie Liverpool znów jest pierwszy w tabeli z dwoma punktami przewagi nad Manchesterem City. "Obywatele" mają jednak jeden mecz mniej, ale zaległości zostaną już wyrównane w środę, kiedy dojdzie do derbów  Manchesteru.