• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Premier League. Brighton&Hove Albion FC - West Ham United 1-1. Pełny mecz Łukasza Fabiańskiego.

Po nieudanym początku ligowych zmagań, West Ham United Łukasza Fabiańskiego w końcu zainkasował pierwsze punkty, remisując 1-1 z Brighton. Polak zanotował kilka udanych interwencji, a przy straconej bramce nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Jeszcze przed startem rozgrywek Łukasz Fabiański wygrał pojedynek z czasem i na mecz z Manchesterem City zdołał wrócić do pełni sprawności po odniesionej kontuzji. O starciu z mistrzem Anglii wolałby jednak pewnie zapomnieć, bo drużyna West Hamu uległa "The Citizens" aż 0-5. Tym razem bramkarz "Młotów" zakończył spotkanie w znacznie lepszym nastroju niż wtedy.

Fabiański od pierwszego gwizdka sędziego miał pełne ręce roboty, a w 27. minucie skapitulował po strzale z woleja Leandra Trossarda. Czyste konto West Hamu uratował jednak wprowadzony w tym sezonie Premier League VAR, którego interwencja anulowała trafienie Brighton.

W 61. minucie wynik spotkania został otwarty przez Javiera Hernandeza. "Chicharito" dopadł do prostopadłego podania, wbiegł pole karne i posłał futbolówkę między nogami Mathewa Ryana. Kilkaset sekund później nie popisała się obrona West Hamu, co zakończyło się strzałem zza "szesnastki" Leandro Trossarda, który pokonał Łukasza Fabiańskiego. Pozostałe minuty nie przyniosły już żadnego trafienia i obie drużyny podzieliły się punktami.

2. kolejka Anglia - Premier League
2019-08-17 16:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 30459 | Arbiter: A. Taylor

Angelo Obinze Ogbonna
67′ Pascal Groß
Robert Snodgrass
74′ Glenn Murray
Jack Wilshere46′
 65′ 85′ Leandro Trossard