• 5 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (57 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (55 pkt.)

Premier League. Brighton - Everton. Moder i koledzy nie gorsi od Evertonu. Polak szukał gola, ale bez skutku

Jakub Moder po raz trzeci w tym sezonie wybiegł w pierwszym składzie ekipy Brighton. W starciu z Evertonem Polak szukał swoich szans na debiutanckiego gola w Premier League, ale ostatecznie spotkanie 31. kolejki zakończyło się remisem 0-0.

31. kolejka Anglia - Premier League
2021-04-12 21:15 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Darren England
Brighton & Hove Albion FC
Everton
0
0

Groźnie pod bramką gospodarzy zrobiło się już na początku spotkania, gdy Jakub Moder sfaulował Seamusa Colemana tuż przed polem karnym. Wykonawcą rzutu wolnego był James Rodriguez, który uderzył mocno, ale nad bramką Roberta Sancheza.

W odpowiedzi Danny Welbeck uderzał z półwoleja. Chwilę później swojej szansy postanowił poszukać też Moder, który posłał kąśliwy strzał w kierunku prawego słupka bramki Robina Olsena.

W dobrej sytuacji po pół godzinie gry znalazł się również Neal Maupay, ale uderzył obok słupka. Wyraźnie to gospodarze byli ekipą bardziej aktywną w ofensywie, mieli przed przerwą dwa razy więcej strzałów oddanych na bramkę niż drużyna Carlo Ancelottiego.

Po zmianie stron niezłą sytuację znów miał Welbeck, ale nie zachował się dobrze w polu karnym gości. Zawodnicy Brighton teoretycznie mieli inicjatywę, ale nie byli w stanie wykorzystać pasywnej postawy Evertonu.

Jakub Moder aktywny w ofensywie

W 65. minucie bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Moder, ale w ostatniej chwili piłkę z głowy Welbeckowi zdjął Mason Holgate. Chwilę później Polak jeszcze mocno przymierzył z linii pola karnego, ale futbolówka przeszła nad poprzeczką bramki gości. Mimo wszystko, postawa Modera mogła się podobać, bo 22-latek szukał gry i był bardzo aktywny.

Everton rozczarowywał, bo mając indywidualnie lepszych zawodników, podopieczni Ancelottiego nawet nie próbowali tej przewagi wykorzystać. W końcu swojej szansy poszukał James Rodriguez, ale po podaniu Colemana uderzał już ze zbyt ostrego kąta.

Jednym z problemów Brighton w tym spotkaniu była nieskuteczność Maupay'a. W 76. minucie miał on bardzo dogodną sytuację, ale z kilku metrów fatalnie przestrzelił. Dużo lepiej zachował się chwilę później Lewis Dunk, ale jego uderzenie głową wybronił Robin Olsen. Swoją szansę "Mewy" miały też z rzutu wolnego po faulu Michaela Keane’a przed polem karnym, ale Leandro Trossard nie sięgnął celu.

W doliczonym czasie gry Alex Iwobi miał szansę skarcić Brighton za te niewykorzystane sytuacje. Z kilkunastu metrów jednak posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. Podział punktów po takim spotkaniu żadnej z drużyn pewnie nie satysfakcjonował, ale akurat Jakub Moder może być zadowolony z kolejnego występu w podstawowej jedenastce.

Ben Godfrey
52′ Lewis Dunk
Mason Holgate90′
87′ Jakub Piotr Moder
James Rodriguez
87′ Neal Maupay
Richarlison de Andrade
Jason Steele
João Manuel Neves Virginia
87′ Dan Burn
Alex Iwobi58′
87′ Alireza Jahan Bachsch