• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Premier League: Boruc z czystym kontem, szalony mecz Chelsea - Everton

Artur Boruc zachował czyste konto, a jego zespół, AFC Bournemouth, pokonał 3-0 Norwich City w 22. kolejce Premier League. Manchester City rozprawił się 4-0 z Crystal Palace. Chelsea wyrównała w 98. minucie, ratując remis 3-3 z Evertonem. Liderem został Leicester City.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Boruc nie dał się pokonać, a jego koledzy postarali się o bramki, dające trzy punkty. Najpierw trafił Dan Gosling. W drugiej połowie karnego wykorzystał Charlie Daniels, a trzecią bramkę dołożył Benik Afobe.

Manchester City celuje w tytuł mistrzowski, dlatego nie może pozwolić sobie na wpadki. W sobotę o potknięciu nie było mowy. Kibice cieszyli się za to z wysokiej wygranej ich ulubieńców.

Dwie bramki dla "The Citizens" zdobył Sergio Aguero. Po jednej: Fabian Delph i David Silva.

Niesamowite emocje przeżyli kibice na Stamford Bridge, gdzie Chelsea mierzyła się z Evertonem.

Goście prowadzili już 2-0, by w ciągu kilkudziesięciu sekund zaprzepaścić wszystko po trafieniach Diega Costy i Cesca Fabregasa.

Najlepsze przyszło jednak dopiero w doliczonym czasie gry. Funes Mori zamknął akcję Gerarda Deulofeu i goście byli niemal pewni zwycięstwa.

Z powodu przerw w grze sędzia doliczył aż siedem minut, a w... ósmej minucie doliczonego czasu wyrównał John Terry, kapitalnym technicznym strzałem piętą. Tyle tylko, że był chyba na minimalnym spalonym.

Wcześniej Terry strzelił samobójczego gola, po którym Everton prowadził 1-0.

Leicester City zremisował na wyjeździe 1-1 z Aston Villą. Na gola Shinjiego Okazakiego dla gości, odpowiedział Rudy Gestede. Karnego dla Leicester zmarnował Riyad Mahrez.

Tottenham rozbił 4-1 Sunderland. Southampton pokonał 3-0 West Bromwich, a Newcastle wygrało 2-1 z West Hamem.

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Artur Boruc | Chelsea Londyn | Premier League