• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Premier League: Arsenal Londyn - Manchester City 0-3. Show De Bruyne

Manchester City pewnie pokonał Arsenal 3-0. Podopieczni Josepa Guardioli wszystkie trzy bramki zdobyli w pierwszej połowie. „Kanonierzy” nie byli w stanie postawić się City.

Manchester City nie potrafił dotrzymać tempa Liverpoolowi i podopieczni Josepa Guardioli w ostatnim czasie zgubili wiele ligowych punktów. Przed meczem z Arsenalem zamykali podium i nawet ewentualna wygrana nie pozwoliłaby im przeskoczyć drugiego Leicester.

"Kanonierzy" również nie notują ostatnio najlepszej formy, co skutkowało zwolnieniem Unai Emery’ego. Angielskie media prześcigają się w spekulacjach kto mógłby zostać nowym trenerem drużyny z Londynu, a ostatnio coraz więcej mówiło się o możliwej pracy Mikela Artety, który obecnie jest asystentem... Pepa Guardioli w Manchesterze City.

Ponadto jak przed meczem twierdzili dziennikarze "The Athletic" Arteta miał spory udział w wygranej z Arsenalem podczas pierwszego sezonu Pepa w Anglii. "Obywatele" pokonali wówczas drużynę z Londynu 2-1.

Zadanie przed którym ewentualnie stanąłby Hiszpan obejmując Arsenal jest jednak bardzo ciężkie. "Kanonierzy" stracili bowiem pierwszą bramkę już w 2. minucie spotkania. Gabriel Jesus otrzymał bardzo dobre podanie z głębi boiska. Pomocnik Manchesteru City popędził w stronę bramki i wycofał piłkę do Kevina De Bruyne. Belg od razu oddał strzał i umieścił futbolówkę tuż pod poprzeczką bramki Bernda Leno.

Drużyna z Manchesteru zdominowała początek spotkania i już w 15. minucie podwyższyli wynik spotkania. Piłkarze Guardioli bardzo szybko wyszli z akcją, po której De Bruyne zagrał piłkę wzdłuż pola karnego. Tam nabiegł na nią Raheem Sterling i wpakował piłkę do siatki.

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy

"Obywatele" ani przez chwilę nie myśleli o tym żeby zwolnić tempo i przycisnęli Arsenal w końcówce pierwszej połowy. W 40. minucie meczu De Bruyne wykończył składną akcję gości efektownym strzałem z dystansu w dolny róg bramki. Belg był wyróżniającą się postacią i trzy minuty potem był bliski zdobycia kolejnego gola. Tym razem dobrą interwencją opisał się jednak Leno i wybił piłkę na słupek.

Druga część gry nie była już aż tak emocjonująca. Groźnie pod bramką Arsenalu zrobiło się dopiero w 62. minucie. Calum Chambers stracił piłkę przed własnym polem karnym. Z okazji spróbował skorzystać Gabriel Jesus, jednak jego próbę obronił Leno. Bramkarz drużyny gospodarzy poradził sobie również z dobitką Sterlinga.

Anglik miał kolejną szansę tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Otrzymał dobre podanie od De Bruyne, przyjął piłkę i oddał strzał, po którym piłka nieznacznie minęła boczny słupek bramki Leno.

PA

17. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-15 17:30 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 60031 | Arbiter: P. Tierney

Benjamin Mendy62′ 85′
40′ Sead Kolaszinać
Nicolas Otamendi
72′ Sokratis Papastathopoulos
Kyle Walker
Mattéo Guendouzi Olié
Kevin De Bruyne  2′, 40′
Ainsley Maitland-Niles
. Fernandinho17′
59′ Mesut Oezil
Philip Foden56′
81′ Lucas Torreira Di Pascua
Joao Cancelo
40′ Bukayo Saka
José Ángel Esmoris Tasende
59′ Emile Smith Rowe