• 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Premier League. Arsenal Londyn - Leeds United 4-2 w 24. kolejce

Arsenal pokonał Leeds United 4-2 w spotkaniu 24. kolejki Premier League. Bohaterem niedzielnego meczu na Emirates Stadium był Pierre-Emerick Aubmayang. I to z dwóch powodów. Po pierwsze uzyskał hat-tricka, a po drugie strzelił 200. gola, licząc pięć najsilniejszych lig świata.

Hélder Costa 69'

Reprezentant Gabonu rozpoczął strzelanie w 13. minucie kiedy trafił z bliska nie będąc praktycznie pilnowanym w polu karnym.

Aubameyang podwyższył na 2-0 w 41. minucie. Pewnym uderzeniem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Illana Mesliera na Bukayo Sace.

To była 200. bramka zdobyta przez napastnika Arsenalu. Odkąd zadebiutował w Ligue 1 w barwach Lille w sezonie 2009/10, jest dziewiątym zawodnikiem, który może pochwalić się taką liczbą w pięciu najsilniejszych ligach świata.

Tuż przed przerwą gospodarze strzelili trzeciego gola. Po świetnej akcji Dani Ceballos przepuścił piłkę między nogami  Mateusza Klicha, a z bliska Mesliera pokonał Hector Bellerin.

Marcelo Bielsa nie czekał i przed drugą połową dokonał dwóch zmian, w szatni zostawiając m.in. Klicha.

Leeds po raz czwarty w tym sezonie stracił w pierwszych 45 minutach przynajmniej trzy gole, wcześniej beniaminkowi przydarzyło się to w meczach z: Manchesterem United, Liverpoolem i Crystal Palace.

Dwie minuty po zmianie stron Arsenal dołożył kolejne trafienie. Emile Smith Rowe dośrodkował, a Aubameyang uderzeniem głową skompletował hat-tricka, pierwszego w Premier League.

"Pawie" się jednak nie poddały. W 58. minucie bramkę dla gości zdobył Pascal Struijk. Środkowy obrońca celnie "główkował" po centrze Raphini z rzutu rożnego.

Natomiast w 69. minucie przyjezdni tracili już tylko dwa gole do "Kanonierów" Prostopadłe zagranie Jamiego Shackletona dotarło do Tylera Robertsa, który dośrodkował z lewej strony, a z pierwszej piłki trafił Helder Costa.

W końcówce to gospodarze byli bliżsi podwyższenia wyniku, ale Saka trafił piłką w słupek.

Arsenal awansował w tabeli na 10. miejsce, spychając o pozycję niżej pokonany w niedzielę Leeds.

Illan Meslier
 45′ Héctor Bellerín
Ezgjan Alioski53′
89′ Daniel Ceballos Fernández
Stuart Dallas90′
Bukayo Saka
Raphael Dias Belloli
62′ Emile Smith Rowe
Jack Harrison46′
Granit Xhaka
Mateusz Klich46′
78′ Martin Ødegaard
Pascal Struijk  58′ 70′
 13′, 41′ (k.), 47′ Pierre-Emerick Aubameyang
Patrick Bamford
Mathew Ryan
Francisco Casilla Cortés
Calum Chambers
Charlie Cresswell
89′ Rob Holding
Leif Davis
Pablo Marí Villar
Jack Jenkins
78′ Mohamed Naser Elsayed Elneny