Reklama

Reklama

Portugalia ulubionym rynkiem piłkarskim Abramowicza

Właściciel piłkarskiej Chelsea Londyn, rosyjski miliarder Roman Abramowicz najwięcej pieniędzy wydał na piłkarzy i trenerów pozyskanych z Portugalii. Od 2003 r. przeznaczył na to ponad 180 mln euro. Najwięcej, 30 mln, kosztował Ricardo Carvalho.

Największymi beneficjentami zakupów Abramowicza są dwa kluby, FC Porto - 95,5 mln i Benfica Lizbona - 82 mln euro.

Ostatnim nabytkiem "The Blues" jest piłkarz reprezentacji Serbii Nemanja Matić, którego trzy lata temu Abramowicz sprzedał do... Benfiki. Jego powrót kosztował 25 mln euro.

Sześć milionów euro to natomiast gaża portugalskiego szkoleniowca londyńczyków Jose Mourinha (w minionym sezonie Real Madryt), który po raz drugi prowadzi Chelsea. Gdy w 2004 roku przyszedł po raz pierwszy do Londynu, trafił tam z FC Porto.

Reklama

Jednak nie słynny "The Special One" otrzymał od Abramowicza najwyższy trenerski kontrakt w historii światowego futbolu. Rekordzistą był w czerwcu 2011 roku jego rodak Andre Villas-Boas - 15 mln euro, który wcześniej prowadził FC Porto.

Majątek Abramowicza, drugiego na liście najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii, szacowany jest na ponad 7,5 mld funtów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL