Reklama

Reklama

Policja umorzyła śledztwo w sprawie Clattenburga

Angielska policja umorzyła śledztwo w sprawie zachowania sędziego meczu ligowego Chelsea Londyn - Manchester United Marka Clattenburga. Arbiter, na którego skargę złożyli prawnicy, miał użyć "niewłaściwego języka" pod adresem ciemnoskórego piłkarza "The Blues".

Po spotkaniu 28 października na Stamford Bridge (wygrali goście 3-2), przedstawiciele Chelsea złożyli oficjalne doniesienie u obecnego na stadionie delegata, który przekazał skargę federacji piłkarskiej (FA). Clattenburgowi zarzucono przede wszystkim, że obrażał Nigeryjczyka Johna Obiego Mikela. Ofiarą agresji słownej paść miał także Hiszpan Juan Mata.

Z prośbą o zbadanie, czy doszło do "wykroczenia na tle rasowym" zwrócił się do londyńskiej Metropolitan Police prezes Stowarzyszenia Ciemnoskórych Prawników Peter Herbert. W wydanym we wtorek oświadczeniu poinformowano, że postępowanie umorzono ze względu na brak dowodów oraz poszkodowanych.

Reklama

"Zapytanie zostało złożone, ale nie zgłosiła się żadna ofiara oraz nie dostarczono dowodów. Bez tego nie można dalej badać tej sprawy. Jeśli sytuacja się zmieni, śledztwo może zostać wznowione" - napisano.

Zastrzeżenia działaczy "The Blues" budziły także boiskowe decyzje 37-letniego arbitra. Anglik usunął z boiska dwóch zawodników Chelsea i uznał zwycięskiego gola piłkarza gości Meksykanina Javiera Hernandeza, który - według obserwatorów - znajdował się na pozycji spalonej. Za błąd uważa się też pokazanie czerwonej kartki Hiszpanowi Fernando Torresowi.

W piątek decyzję w sprawie Clattenburga podjąć ma FA. Na razie został on odsunięty od prowadzenia spotkań w angielskiej ekstraklasie. Już trzy razy nie był uwzględniany przy wyborze obsady sędziowskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL